vėlinės

Premjerė: Judėjimo ribojimų per Vėlines nebus

Artėjantis keturių dienų ilgasis Vėlinių savaitgalis kelia nerimą dėl galimo dar didesnio naujų koronaviruso atvejų augimo, tačiau judėjimo ribojimų nebus, patvirtino premjerė Ingrida Šimonytė.

„Aš neslepiu, kad tam tikrą susirūpinimą kelia Vėlinės, todėl, kad gerai atsimename, kad po Vėlinių turėjome atvejų augimo paspartėjimą. Todėl labai raginčiau, kadangi šiais metais Vėlinės yra keturių dienų, žmones, kurie ketina vykti, labai gerai apgalvoti, kur yra vykstama“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat sakė, kad judėjimo ribojimų per ilgąjį savaitgalį neplanuojama, tik prašoma žmonių sąmoningumo: prieš susitikimus su giminėmis įvertinti riziką užkrėsti artimuosius.

„Tol, kol turim dalį nepaskiepytų vyresnio amžiaus žmonių, riziką pirmiausia keliame mes patys, tai reiktų įvertinti ir giminių susitikimus, kurie tokiais atvejais įprasti, apriboti tiek, kad nekeltų grėsmės mūsų brangiausiems žmonėms“, – pažymėjo Vyriausybės vadovė.

Statistikos departamentas antradienį pranešė, kad praėjusią parą nustatyti 2235 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, visi mirusieji išskyrus vieną buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1155,7 atvejus. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis ūgtelėjo iki 12,5 procento.

Sidebar placeholder