Šauktiniai

Privalomąją karo tarnybą pradėjo maksimalus jaunuolių skaičius

Lietuvos kariuomenės gretas pirmadienį papildė pirmieji šių metų karo prievolininkai, devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje pradėjo maksimalus skaičius – 415 jaunuolių, pranešė kariuomenė.

Kaip skelbiama, gerokai daugiau nei nurodytas skaičius jaunuolių išreiškė norą atlikti karo tarnybą, tad dalis į batalioną netilpusiųjų prisijungti prie Lietuvos kariuomenės galės kovo pradžioje.

„Maloniai stebina, kad šis, pirmasis metų šauktinių išvykimas, yra ne tik gausus, bet ir kitoks kokybine prasme, nes daugelis jaunuolių į tarnybą išvyksta savanoriškai arba išreiškę pirmumo norą.

Toks jaunatviškas veržlumas ir pasiryžimas išmokti ginti savo valstybę kelia didelį pasigėrėjimo ir pasididžiavimo jausmą“, – pranešime spaudai sako Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Apie penktadalis pirmadienį tarnybą pradėjusių jaunuolių šį kelią pasirinko savanoriškai, tai yra, nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti konstitucinę pareigą.

Didžiausia dalis – 76 proc. šauktinių – atlikti tarnybą pasirinko pirmumo tvarka. Šįkart į šaukimą atsiliepė beveik visi kviesti karo prievolininkai, todėl maksimaliai užpildė visas vietas Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje.

Dalis jaunuolių į batalioną netilpo – po savaitės jie vyks atlikti tarnybą į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną Alytuje arba į kitus karinius vienetus.

Anot Lietuvos kariuomenės, šiais metais į pirmuosius šaukimus asmenys kviečiami nebūtinai pagal sąrašo eilės numerį – šaukimų sulaukė jau buvusieji sąraše ir atlikusieji procedūras, toliau eilės tvarka ėjo į sąrašą įtraukti nauji karo prievolininkai.

Siekiant sklandesnės šaukimo eigos į sąrašą neįtraukti aukštosiose mokyklose studijuojantieji asmenys, kuriems tarnyba studijų metu yra atidėta.

Jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo buvo pateikę prašymus savanoriškai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, gali pasirinkti tarnybos vietą ir laiką bei pretenduoti į didesnes socialines garantijas.

Šiais metais visiems karo prievolininkams atitinkamai padidėjo piniginės išmokos, kurių galutinis dydis priklauso nuo mėnesinio tarnybos įvertinimo.

Nauji kariai pirmiausia susipažįsta su administracine veikla, tarnybos vietomis bei gyvenimo sąlygomis batalione. Po būtinųjų procedūrų šauktiniai yra suskirstomi į padalinius, gauna uniformas bei karinę ekipuotę.

Per pirmuosius tarnybos mėnesius jie įgis inžinerijos, taktikos, topografijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos bei ginkluotės žinių. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder