Prokuratūra teismo prašo iš kaunietės konfiskuoti 700 tūkst. eurų vertės turtą

Prokuratūra teismo prašo iš kaunietės konfiskuoti 700 tūkst. eurų vertės turtą

(1)

Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą dėl daugiau nei 700 tūkst. eurų vertės galimai neteisėtai įgyto kaunietės turto konfiskavimo. 

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė pateikė ieškinį Kauno apygardos teismui, prašydama valstybės naudai konfiskuoti beveik 702 tūkstančių eurų vertės turtą.

Generalinėje prokuratūroje tyrimas pradėtas gavus informacijos, kad vienos Kauno gyventojos valdomas turtas galimai nėra įgytas teisėtu būdu, trečiadienį pranešė prokuratūra.

Tyrimo metu nustatyta, kad didelės vertės nekilnojamojo turto įsigijimo asmuo negali pagrįsti savo teisėtomis pajamomis.

Atliekant tyrimą taip pat surinkta duomenų, kad nuosavybes teise priklausantį turtą, tris vienbučius namus ir butą, kurio įsigijimo Kauno gyventoja pagrįsti negali teisėtomis pajamomis, ji perleido kitiems keturiems asmenims.

Anot prokuratūros, buvo priimtas sprendimas kreiptis į teismą dėl šio turto konfiskavimo valstybės naudai.

Civilinio turto konfiskavimo įstatyme, kuris buvo priimtas 2020 metais, įtvirtinta, jog sprendimą pradėti turto tyrimą priima prokuroras, nustatęs, kad yra pagrindas įtarti, kad asmenys turi neteisėtu būdu gauto, jiems nuosavybes teise priklausančio, turto.

Anot prokuratūros, konfiskuoti turtą leidžiama tik tuomet, jeigu jo vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų, o asmuo negali pagrįsti turimo turto teisėtumo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder