Šarūnas Vaitkus

Puiki žinia: Palangos reabilitacijos centras „Pušynas“ ne tik išliko, bet ir tapo puikios ligoninės sudėtine dalimi

(2)

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ atvėrė visiškai naują savo veiklos puslapį. Palangoje daugiau kaip 50 metų gyvavusi reabilitacijos gydykla, už kurios išlikimą dar visai neseniai mūrų stojome ne tik mes, miesto valdžia, įstaigos ir miesto bendruomenė, bet ir praktiškai visa Lietuva, iš Vidaus reikalų ministerijos pavaldumo perėjo į Sveikatos apsaugos ministerijos.

Džiugi žinia – nuo sausio 1 dienos „Pušynas“ oficialiai tapo vienos iš didžiausių Vakarų Lietuvoje gydymo įstaigų padaliniu ir dabar vadinsis Respublikinės Klaipėdos ligoninės Palangos reabilitacijos filialas „Pušynas“.

Džiaugiuosi, kad perėjimas į Respublikinės Klaipėdos ligoninės pavaldumą praėjo labai sklandžiai.

Apie tai ir planuojamas „Pušyno“, jau kaip ligoninės padalinio, perspektyvas šiandien kalbėjome su Savivaldybėje apsilankiusiais svečiais – Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovu Dariumi Steponkumi, direktoriaus pavaduotoju Mindaugu Kundrotu, o taip pat „Pušyno“ vadovu Tomu Žulkumi bei pavaduotoju infrastruktūrai Arūnu Merkeliu.

Kaip minėjo gydymo įstaigos direktorius D. Steponkus, visa ligoninės bendruomenė labai palankiai sutiko žinią apie reabilitacijos centro „Pušynas“ prijungimą.

ve.lt

Darius Steponkus

Dabar, anot svečio, pacientams bus galima pasiūlyti labai platų medicininių paslaugų spektrą nuo ligos diagnozavimo iki reabilitacijos ir sveikatos atstatymo.

Pokalbio metu Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas ne kartą akcentavo, kad „Pušynas“ šiai ligoninei yra didžiulė pridėtinė vertė, ir tokią poziciją, žinoma, buvo be galo malonu girdėti.

Dabar „Pušyne“ veikia šeši reabilitacijos profiliai, šis reabilitacijos centras yra vienintelis Lietuvoje, kuris priima pacientus, turinčius regėjimo negalę.

Ateityje planuojama plėsti paslaugų spektrą ir svarbiausia – jį adaptuoti prie tų medicininių paslaugų, kurios yra labiausiai išplėtotos Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

Palangoje veikiančiame reabilitacijos centre norima didesnį dėmesį skirti kardiologijai, atramos aparato, sąnarių ligoms, pulmonologijai, čia būtų reabilituojami ir ligoniai po protezavimo operacijų. Ligoninės direktorius D.Steponkus pažymėjo, jog būtent plaučių ir sąnarių ligos dėl drėgno klimato yra mūsų, pajūrio krašto, bėda.

Taip pat čia turėtų atsirasti vietų ir nišinei sričiai – pacientams po intervencinės radiologijos procedūrų ir gydymo.

Ketinama plėsti ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugas, kad jomis galėtų pasinaudoti kuo daugiau vietos gyventojų palangiškių. Žinoma, galutinis visų paslaugų sąrašas dar modeliuojamas.

Taip pat gera žinia – mūsų mieste esantis reabilitacijos centras ir toliau priims vidaus reikalų sistemos pareigūnus bei rūpinsis jų sveikatos atstatymu. Ir naujieji vadovai supranta, kad pareigūnų kokybiškas sveikatinimas yra labai svarbus.

Manau, kad „Pušynui“ tikrai pavyks pasiekti dar didesnių aukštumų sanatorinio gydymo ir reabilitacijos srityje, juolab kad prie vadovavimo medicinai stoja labai profesionali ir kompetentinga gydytoja Judita Daratienė, sukaupusi didžiulę patirtį šioje srityje.

Susitikimo metu taip pat aptarėme ir „Pušyno“ materialinės bazės bei viso centro plėtros galimybes bei sutarėme dėl glaudaus bendradarbiavimo.

Juk, jei jau dėjome didžiules pastangas šiam reabilitacijos centrui išlikti, turime ir visi kartu stengtis sukurti dar vieną „Pušyno“ sėkmės istoriją – šįsyk kaip prie jūros sėkmingai veikiančios, šiuolaikiu ir profesionaliu sveikatinimu garsėjančios bei Respublikinės Klaipėdos ligoninės medikų kuruojamos reabilitacijos gydyklos.

Esu patikintas, kad visos daugiau kaip šimtas dabar „Pušyne“ esančios darbo vietos yra išsaugotos, maža to, plečiantis paslaugų spektrui, prireiks ir naujų darbuotojų.

Apie centro perspektyvas šiandien Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovai kalbėjo ir šiltai praėjusiame susitikime su dirbančiais „Pušyne“.

"Tad viskas bus gerai!

Labai džiaugiuosi, kad Palanga įgijo dar vieną solidų partnerį – Respublikinę Klaipėdos ligoninę, ir tikiu gražiu bei produktyviu bendradarbiavimu.

Nuoširdžiai dėkoju Vyriausybei už priimtus sprendimus, taip pat dėkoju Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijoms už sklandų reabilitacijos centro perdavimą ir perėmimą.

Objektas ir toliau tarnaus Lietuvos gyventojams", - džiaugiasi Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder