Ramūnas Karbauskis

Ramūnas Karbauskis iniciatyvą „4 procentai“ vadina reklama: daugiau finansuoti gynybą reikia, tačiau trūksta konkretumo

Verslui kovo pabaigoje paskelbus iniciatyvą „4 procentai“, skatinančią politikus sutarti dėl 4 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) skyrimo gynybai, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tai vadina „reklama“. Jis taip pat sako iš Vyriausybės pasigendantis konkretumo, kur krašto apsaugos sistemoje būtų išleistos didesnės lėšos.

„Tas šnekėjimas, kiek procentų reikia reklamai, reklamavimas, pinigų davimas į reklamą, tai yra kažkoks keistas labai dalykas, aš nesuprantu logikos“, – „Žinių radijui“ penktadienį kalbėjo R. Karbauskis.

„Nes atsakyti į klausimą, kam reikia ir kiek pinigų, turi Vyriausybė, turi Krašto apsaugos ministerija, jie į tuos klausimus sugebėt atsakyt negali, jie nesako. (...) Jie sako, tiesiog pinigų reikia“, – pridūrė „valstiečių“ vadovas.

R. Karbauskis akcentuoja esantis ne prieš BVP dalies skirtos gynybos finansavimui didinimą, tačiau pirmiau, pasak jo, svarbu aiškiai apibrėžti, kur tie pinigai bus išleisti.

„Atsiranda verslininkai, kurie sako, reikia dar daugiau pinigų. Gal jų ir reikia, aš ne prieš, kad būtų 4 procentai, galbūt ir 9 turi būti, bet turi būti aišku, kam“, – aiškino jis.

Pasak R. Karbauskio, svarbu aiškiai nustatyti ir pajamų šaltinius gynybos finansavimui, ar tai būtų skolinimasis, ar kiti būdai.

„Aš galiu išvardinti visą eilę variantų, kuriais buvo, kad valstybė turėjo pinigus, skyrė juos ir jie nebuvo panaudoti (...) Mes galim sukurti situaciją – turėsim pinigus ir juos pradės neracionaliai naudoti, kažkaip švaistyti“, – pabrėžė „valstiečių“ lyderis

ELTA primena, kad siekdami suvienyti visuomenę ir paskatinti politikus kuo greičiau susitarti dėl 4 proc. BVP skyrimo gynybai, pilietiškai nusiteikę Lietuvos verslai ir organizacijos kovo pabaigoje susijungė į iniciatyvą „4 procentai“. Ją inicijuoja asociacija „Unicorns Lithuania“, Lietuvos verslo konfederacija (LVK) ir Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK).

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder