R.Karbauskis: valdžia pasistengė, kad vaizdai per Šeimų sąjūdžio mitingą primintų Rusiją (3)

Valdžia, pasak R.Karbauskio, per penktadienį Vilniuje vykusį mitingą ėmėsi itin didelių saugos priemonių. „Vakar Vilniuje Katedros aikštėje vyko taikus šeimų mitingas. Seni ir jauni, su vaikais, pasipuošę valstybės simboliais žmonės susirinko, kad praneštų šiai valdžiai, jog Tauta nori būti girdima, nes jos lūkesčiai kardinaliai nesutampa su šios valdžios darbais

O ką gavo iš valdžios? Vietoj kalbėjimosi ir dialogo valdžia pastatė tvoras, pasitelkė gausybę policininkų ir riaušėms malšinti skirtą techniką. Ko bijojo ši valdžia? Kad žmonės kažką jiems padarys?

Tikriausiai priežastis buvo visai kita“, – feisbuke svarstė politikas.

Jo vertinimu, valdžia pasistengė, kad vaizdai sostinėje primintų Rusiją:

„Vakar valdžia pasistengė, kad vaizdai Vilniuje primintų Rusiją, kur demokratijos trokštantiems žmonėms tik prasitarus apie ketinimus taikiai protestuoti prieš diktatūrą, valdžia nedelsiant griebiasi represijų ir demonstruoja galią, siekiant atgrasyti žmonės nuo mitingų.

Klausimas kyla, kodėl ir konservatorių-liberalų valdžia taip elgiasi? Kodėl visomis išgalėmis buvo siekiama sudaryti įspūdį, esą į mitingą susirinks ne paprasti, taikūs žmonės, o gerai organizuoti ir nusikalsti linkę asmenys, kurie tarnauja priešiškoms Lietuvai jėgoms?“

Tokių priemonių, R.Karbauskio įsitikinimu, imtasi siekiant, kad visuomenė mažiau prieštarautų valdžiai:

Akivaizdu, kad tokiu būdu grasinama, susirinkusieji menkinami ir žeminami.

„Akivaizdu, kad tokiu būdu grasinama, susirinkusieji menkinami ir žeminami dėl to, kad tiek dabar, tiek ateityje kuo mažiau žmonių išdrįstų prieštarauti šios valdžios sprendimams.“

„Neabejotina ir kitkas – valdžia nori, jog visuomenė galvotų, kad priešai kuria agresyvius planus kelti sumaištį valstybėje ir neva visai Tautai viskas gerai.

Tokiu būdu pro dūmų uždangą galima ramiai sukti savo aferas, kurios, kaip dabar matome, mokesčių mokėtojų pinigų taškymo mastais pralenks ir kelis kartus Lietuvai brangiau kainavusį, nei galėjo, SGD laivą“, – toliau tęsė R.Karbauskis.

„Kaip kitaip užgožti keliamus mokesčius, auksinės tvoros ir auksinių namelių statybas, kurių reikalingumą komentuojantys valdžios atstovai patys painiojasi – kam reikalinga tvora, jei perkami nameliai net 40 000 nelegalių pabėgėlių?

Jei statoma tvora, gal namelių nereikia, arba atvirkščiai?“ – klausė LVŽS pirmininkas.

Archyvų nuotr.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Valdžia, pasak jo, „paprastus žmones laiko kvailiais“.

„Kurie neturi teisės prieštarauti nei drastiškai pakilusiomis energijos kainomis, nei augančiais mokesčiais, kurių gausą planuoja šioje sesijoje priimti Seimas, nei narkotikų dekriminalizavimu, nei tradicinių vertybių niekinimui...“ – komentavo R.Karbauskis.

„Štai tokia Seimo rudens sesijos pradžia – be dialogo, su iškilusiomis fizinėmis tvoromis ir emociniais barjerais, kuriais valdžia tikisi paslėpti savo kompetencijų ir empatijos žmonėms stoką…“ – apibendrino jis.

Penktadienį Šeimų sąjūdžio organizuotame mitinge Katedros aikštėje apie 5 tūkst. žmonių protestavo prieš COVID-19 ribojimus.

Dalis protestuotojų vėliau bandė eiti link parlamento, tačiau sutrukdžius policijai, maždaug po valandos išsiskirstė.

Per neramumus sulaikyti 22 asmenys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder