Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis: savivaldos rinkimai yra pirmasis egzaminas partijai

(3)

Sekmadienį vykstantys savivaldos ir merų rinkimai yra pirmasis egzaminas partijai „Vardan Lietuvos“, sako šiai politinei jėgai vadovaujantis Saulius Skvernelis.

„Tai yra pirmasis mūsų politinės jėgos egzaminas ir tai yra pagrindas kalbant apie nacionalinius rinkimus“, – žurnalistams teigė S. Skvernelis, sekmadienį atidavęs savo balsą Vilniaus rajono Platiniškių rinkimų apylinkėje.

„Tai bus atspirties taškas, kur mes galėsime lygintis. Kol kas mes neturime su kuo pasilyginti“, – sakė ekspremjeras ir pridūrė tikįs, kad bent jau septyni jo vedamos partijos kandidatai į merus dalyvaus antrajame rinkimų ture ir mažiausiai trys atstovai bus išrinkti.

Kaip tam tikrą užsibrėžimą S. Skvernelis minėjo ir galimybę kiekvienoje savivaldybės taryboje turėti partijos atstovų.

Paklaustas apie kriterijus po rinkimų formuojant koalicijas tarybose, S. Skvernelis aiškių raudonųjų linijų nenubrėžė. Pasak jo, „Vardan Lietuvos“ atstovai tikrai neis į koalicijas su prorusiškais kandidatais.

„Raudonų linijų nėra, bet neisime į koalicijas su prorusiškomis jėgomis ar politikais“, – sakė jis.

Politikas teigė, kad pagrindinę rinkimų dieną svarbiausia yra piliečių aktyvumas.

„Svarbiausia, kad būtų didelis aktyvumas ir kad atėję žmonės išsirinktų valdžią, kurios nori“, – teigė S. Skvernelis ir pažymėjo, kad po rinkimų bus labai įdomu pažiūrėti, kaip seksis dirbti naujas politines galias ir prerogatyvas įgijusiems merams.

„Šiandien žmonės renkasi merą, kuris pagal naują įstatymą turės neribotus įgaliojimus. Tai žmogus, kuris tvarkys daug ką vienasmeniškai, bus asignavimų valdytojas, galės skirti aukščiausius pareigūnus. Turės tarybos sprendimams veto teisę“, – sakė S. Skvernelis.

Į Vilniaus rajono merus kandidatuoja 7 politikai. Visus juos iškėlė politinės partijos.

ELTA primena, kad kovo 5 d. Lietuvoje vyksta savivaldybių merų ir tarybų rinkimai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder