Seimas įpareigojo bankus skolinti ir fiksuotomis palūkanomis

Didesni šalies bankai klientams turės suteikti galimybę pasirinkti būsto paskolų palūkanų rūšį ir gauti jas tiek kintamomis, tiek fiksuotomis palūkanomis.

Seimas ketvirtadienį priėmė tokias Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisas: už balsavo 103 Seimo nariai, prieš nebuvo, o du susilaikė.  

Tikimasi, kad bankai pasiūlys daugiau paskolų fiksuotomis palūkanomis.  

Liberalas Andrius Bagdonas Seime teigė, kad pataisos suteiks paskolų gavėjams realias galimybes pasirinkti palūkanų normą, todėl žmonės turės naudos. 

Bankus Seimas įpareigoti pateikti žmogui ne mažiau kaip dvi alternatyvas: galimybę rinktis būsto paskolą su bent 5 metų fiksuota arba su kintama palūkanų norma.

Bankai, kurie negalėtų pateikti pasiūlymo dėl 5 metų fiksuotų palūkanų, privalėtų pasiūlyti, kaip sumažinti kintamų palūkanų svyravimo riziką arba ją valdyti bent 5 metus. 

Bankai turės pateikti nuorodas į Lietuvos banko svetainėje viešai skelbiamus duomenis apie palūkanų normas, bendrą paskolos kainą ir bendrą informaciją apie jos refinansavimą.

Tokie įpareigojimai galios toms finansų įstaigoms, kurių būsto paskolų portfelis didesnis nei 50 mln. eurų.

Lietuvos banko duomenimis, pernai vidutiniškai 3 proc. naujų paskolų buvo išduota su ilgiau nei vieneriems metams fiksuotų palūkanų norma, o euro zonoje – 78 proc.  

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder