Seimas spręs, ar leisti pakartotiniuose daugiabučių susirinkimuose sprendimus be kvorumo

Seimas apsispręs, ar nuo kovo leisti pakartotiniuose daugiabučių gyventojų susirinkimuose sprendimus kai kuriais klausimais priimti dalyvaujant penktadaliui žmonių, tuo tarpu garažų savininkams kvorumas nebūtų reikalingas.

Seimas penktadienį balsuos dėl tokių Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisų. Jomis, kaip nurodo Aplinkos apsaugos komitetas, siekiama spręsti daugiabučių gyventojų neaktyvumo problemas.  

Siūlomi pakeitimai nebūtų taikomi visais savininkų svarstomais klausimais, o tik tada, kai sprendimams priimti nereikalingas visų žmonių dalyvavimas, pavyzdžiui, dėl bendrijos įstatų keitimo, vadovybės rinkimo, įmokų tvirtinimo ir kitų.  

Iki šiol visuotinis susirinkimas yra teisėtas ir gali priimti sprendimus, kai jame dalyvauja daugiau kaip pusė daugiabučio namo bendrijos narių.

Jeigu kvorumo nėra, laikoma, kad visuotinis susirinkimas neįvyko, ir ne anksčiau kaip po dviejų savaičių turi būti sušauktas pakartotinis visuotinis susirinkimas, kuris turi teisę svarstyti ir priimti sprendimus pagal neįvykusio susirinkimo darbotvarkę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder