Seimas svarstys siūlymą keisti Seimo pirmininkės ir premjerės apsaugos tvarką

Seimas antradienį ketina svarstyti Vadovybės apsaugos įstatymo pakeitimus dėl lankstesnio  Seimo pirmininkės ir premjerės apsaugos režimo. 

Įstatymo pataisos numato, kad Respublikos prezidentas (kaip ir iki šiol) būtų saugomas 24 valandas per parą.

Tačiau kiti vadovybei priskiriami asmenys būtų saugomi užsienio vizitų, oficialių susitikimų metu ir kai vykdo funkcijas, dėl kurių jiems skirta apsauga. Jeigu kyla grėsmė šių asmenų saugumui,

Vyriausybės nustatyta tvarka jie galėtų  būti saugomi ir kitu laiku.Vadovybės gyvenamoji vieta būtų saugoma 24 valandas per parą.
S

eimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Vadovybės apsaugos įstatymo pakeitimams, kurie leistų Seimo pirmininkei ir premjerei tam tikrais atvejais taikyti lankstesnę apsaugos tvarką.

Praėjusią savaitę už tai balsavo visi 5 posėdyje dalyvavę valdančiųjų atstovai.

Seimo komitetas nepritarė Seimo nario ekspremjero Sauliaus Skvernelio siūlymui nukelti Vadovybės apsaugos įstatymo pakeitimų  įsigaliojimą.

Politikas mano, kad tokios įstatymo pataisos galėtų įsigalioti jau po Seimo rinkimų dabartinei Vyriausybei grąžinus įgaliojimus ir sudarius naują Vyriausybę, tai yra 2024 m. lapkričio 15 d.

Šiuo metu siūloma, kad Vadovybės apsaugos įstatymo pataisos įsigaliotų jau šių metų rugsėjo 1 d.

Šių metų gegužės 24 d. už įstatymo pataisas po pateikimo balsavo 73 Seimo nariai, prieš buvo 13, susilaikė 37 parlamentarai, primena ELTA.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder