Nauji alkoholio ribojimai greitai neveikia
Seime – idėja leisti alkoholiu prekiauti nuo 12 val. iki 20 val. (15)

Seime prasidėjus svarstymams dėl alkoholio prekybos liberalizavimo, netrukus atsirado ir priešingų iniciatyvų – dar labiau apriboti stipriųjų gėrimų pardavimo laiką.

Konservatorius Sergejus Jovaiša siūlo, kad alkoholio būtų galima įsigyti aštuonias valandas per parą – kasdien nuo vidurdienio iki 20 valandos.              

„Atsižvelgiant į tai, kad alkoholio prekybos laiko ribojimas yra efektyviausia alkoholio prieinamumo ribojimo priemonė, siūlau nustatyti, kad Lietuvoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama nuo 20 val. iki 12 val.“, – argumentuoja parlamentaras. 

„Kad Lietuva bent pusę dienos išliktų blaiva. Kas čia tokio nutiktų, jeigu iš ryto kažkas kam labai jau reikia ir negautų“, – BNS teigė parlamentaras. 

Pasak S. Jovaišos, trumpinant prekybos laiką pirmoje dienos pusėje, būtų galima pailginti prekybą sekmadieniais.  

S. Jovaišos teigimu, analogišką pataisą jis jau siūlė 2016 metais, kai valdžioje būdami „valstiečiai“ konstravo alkoholio prekybos reformą.  

Seimas praėjusią savaitę priėmė svarstyti kelias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas: siūloma leisti alkoholiu visomis dienomis prekiauti 10-20 val., o 18 metų sulaukę žmonės galėtų vartoti iki 15 proc. stiprumo alkoholinius gėrimus, tuo tarpu stipresnius – tik nuo 20 metų.

Alkoholio kontrolės įstatymus prieš keletą metų smarkiai sugriežtino buvusi „valstiečių“ valdžia – amžiaus kartelė, nuo kada galima vartoti alkoholį, padidinta iki 20 metų, prekybos laikas sutrumpintas nuo 10 iki 20 valandos, sekmadieniais – nuo 10 iki 15 valandos, uždrausta bet kokia alkoholio reklama. 

BNS užsakymu „Vilmorus“ gegužę atlikta apklausa rodo, kad 46,5 proc. apklaustųjų nepritaria ar greičiau nepritaria alkoholio prekybos ir reklamos ribojimų peržiūrai, tuo metu jai linkę pritarti 41,5 procento. 

Net 74,6 proc. apklaustųjų nepritarė ar greičiau nepritarė alkoholio pirkėjų amžiaus ribos mažinimui, 59,3 proc. respondentų nepritarė ar greičiau nepritarė alkoholio pardavimo valandų ilginimui.  

Raktažodžiai
draudimai niekada neduoda gerų rezultatų, kuo jų mažiau, tuo geriau
laisvas, 2021-06-23 14:10
Kvailystė tas laiko nustatymas.Dar daugiau alkoholio yra nuperkama-pirmas srautas būna po 10 ryte,antras-prieš 20.Ir perkamas būtent alkoholis daugiausiai.Jeigu nebūtų ribojimų,manau būtų nuperkama mažiau.Žinoma-prekybos centrams tai naudinga.p
Mano nuomone, 2021-06-22 20:24
Labai geras laikas nuo 10 iki 20 val. O reikėtų pagalvoti ar pardavinėti švenčių dienomis ir sekmadieniais. Žmonės apsirūpindami maistu nusiperka ir gėrimų kartu. Iki 12 val. Nepatogumus patirs tie žmonės kuriems alkoholinių gėrimų reikia tikrai ne kasdien.
Nepritariu, 2021-06-22 16:45
Sidebar placeholder