Seime – priešpaskutiniai svarstymai dėl kailinių žvėrelių fermų draudimo

Seime antradienį vyks debatai, ar uždrausti kailinių žvėrelių verslą – Lietuva gali tapti 20-ta šalimi Europoje, draudžianti šį verslą. 

Seimas antradienį spręs, ar po svarstymo pritarti tokioms Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms. Jeigu parlamentarai pritars, pataisos bus išsiųstos Europos Komisijos notifikavimui, o pasibaigus šiai procedūrai, rudenį dėl pakeitimų vyktų galutinis balsavimas. 

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas siūlo kailinių gyvūnų auginimą dėl jų kailio uždrausti nuo 2027 metų. Žvėrelių fermų savininkams, kurie nutrauks veiklą, 2024-2026 metais būtų mokamos kompensacijos: pirmais metais ji būtų 3 eurai už gyvūną, antrais – 2 eurai, o paskutiniais metais – 1 euras.

Kompensacijos būtų skaičiuojamos atsižvelgiant į tai, kiek žvėrelių fermoje buvo auginama prieš metus. Valstybė taip pat ketina kompensuoto išeitines išmokas darbuotojams bei padengtų statinių nugriovimą, įrangos sunaikinimą bei atliekų sutvarkymą.

Uždarytos fermos, nebevykdančios veiklos, į tokias kompensacijas negalės pretenduoti, o jas gautų tik tos įmonės, kurios veiks įstatymo priėmimo metu. 

Lengvatines paskolas turinčioms įmonėms kompensacijos už pasitraukimą būtų išmokamos tik grąžinus paskolas. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder