„Mes kuriame savotiško užnugario sistemą, kiekvienoj savivaldybėj paskirtą komendantą, tai profesinės karo tarnybos karys, jie turi pavaduotojus vietos žmones, jie turi įsteigti vietines komendantūras ir komendantinius vienetus.
T. y. žmones, kurie iš principo rūpintųsi svarbių objektų apsauga, mes kas pusę metų pasižiūrim, kiek nuėjom į priekį šituo klausimu“, – BNS sakė Seimo NSGK vadovas Laurynas Kasčiūnas.
Pagal Karo padėties įstatymą, karo komendantas yra konkrečioje savivaldybėje veikiantis karininkas, kuris turi užtikrinti sąveiką tarp ginkluotųjų pajėgų ir savivaldybės įstaigų.
Taip pat komitetas planuoja svarstyti pasienio su Rusija ir Baltarusija gynybos sustiprinimą, fortifikacinių ir kontrmobilumo priemonių diegimą.
„Jų tikslas yra stabdyti priešo galimą ėjimą į Lietuvos teritoriją, tai dažniausiai inžineriniai tam tikri sprendimai.
Pirmiausia tai mūsų pasienio inventorizacija, pasižiūrėjimas, kur, kokie keliais ateina iš Rusijos ir Baltarusijos, kur jautresni taškai, kur reikia sprendinių, taip pat bendra diskusija, kiek tokios fortifikacijos, kontrmobilumo priemonės šiuolaikiniam kare yra efektyvios, atgraso“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.
Lietuva šiuo metu taip pat baigia įrengti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija, siekdama sustabdyti neteisėtą migraciją.
Liko įrengti kelis kilometrus pasienio ruože tarp Švenčionių ir Medininkų. Barjerą sudaro pjaunančios vielos užtvara, o už jos – trijų aukštų vielinė tvora.
Rašyti komentarą