Seimo vadovė Prahoje dalyvaus Europos parlamentų pirmininkų konferencijoje

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vadovaujama delegacija Čekijos sostinėje Prahoje dalyvaus Europos parlamentų pirmininkų konferencijoje.

Kaip pranešė Seimo spaudos biuras, į konferenciją taip pat pakviesti Europos Sąjungos (ES) valstybių kandidačių parlamentų pirmininkai iš Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos bei Moldovos.

Konferencijoje bus aptartas Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą ir ES atsakas į jį, parlamentų vadovai taip pat kalbės apie Bendrijos vaidmenį skatinant demokratijų bendradarbiavimą visame pasaulyje ir ES valstybių narių priklausomybę nuo totalitarinių režimų.

„Kai vis dar vyksta Rusijos karas prieš Ukrainą, ypač svarbu glaudžiai bendradarbiauti ES ir kitų šalių parlamentams, o jų pirmininkams – rodyti lyderystę tiek veikiant politinius procesus, tiek ginant europines vertybes, tiek visapusiškai padedant Ukrainai“, – apie vizitą Prahoje sakė Seimo vadovė.

ES valstybių narių parlamentų pirmininkų konferencijos išvakarėse pirmą kartą organizuotas moterų parlamentų pirmininkių susitikimas.

Konferencija Prahoje baigsis antradienį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder