Nausėda: tikėtis sutarti dėl ES biudžeto peržiūros dar šiemet – drąsu

Seimo VSD pranešėjo komisija pateikė Gitanui Nausėdai 70 klausimų

Seimo komisija, tirianti Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją, pateikė prezidentui Gitanui Nausėdai apie 70 klausimų.

Parlamentarai šalies vadovui kelia klausimus apie 2019 m. prezidento rinkimų štabo narius, rėmėjus, šalies vadovo santykius su baltarusiškų trąšų verslo atstovais.

Prezidentui adresuojami klausimai suskirstyti į atskirus blokus. Pirmieji du susiję su prezidento rinkimų štabo nariais ar asmenimis, talkinusiais rinkiminei kampanijai. Nuasmenintame dokumente, pateiktame žiniasklaidai, G. Nausėdai pateikiami du sąrašai pavardžių. Komisijos duomenimis, šie asmenys VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio pavedimu buvo tikrinami departamento duomenų bazėse. 

Pirmajame sąraše, kaip galima suprasti iš nuasmeninto dokumento, pateiktos ir anksčiau viešojoje erdvėje skelbtos 18-os žmonių pavardės, kurias, pranešėjo teigimu, jam pavedė patikrinti VSD direktoriaus pavaduotojas Remigijus Bridikis.

Komisija klausia G. Nausėdos, kas sudarė šį, VSD rankose atsidūrusį sąrašą. Taip pat klausiama, ar prezidentas pažįsta jame esančius asmenis, koks buvo jų vaidmuo rinkimų metu. Prezidento teiraujamasi ir ar jis pats, ar kiti asmenys jo pavedimu 2018 metų liepą kreipėsi į VSD direktorių ar kitus pareigūnus, prašant patikrinti sąrašuose nurodytus asmenis bei ar pats G. Nausėda žinojo apie atliekamus tikrinimus. 

Dar vienas klausimų blokas, kaip galima suprasti iš nuasmeninto dokumento, susijęs su 2019 m. prezidento rinkimų kampanijos rėmėjais. G. Nausėdai pateikiamas sąrašas su 41 pavarde. Iš nuasmeninto dokumento galima numatyti, jog tai verslininkų pavardės, kurias pranešėjui T. Gailiui perdavė VSD direktoriaus pavaduotojas R. Bridikis.

G. Nausėdos klausiama, kas ir kada sudarė šių verslo atstovų sąrašą, ar jis šiuos asmenis pats pažįsta, ar jie talkino prezidento rinkimų kampanijai. Taip pat keliami klausimai, ar į šiuos asmenis buvo kreipiamasi dėl finansinės paramos rinkimams, kam šių asmenų sąrašas buvo prieinamas, ar apie šiuos asmenis G. Nausėda gavo kokios nors informacijos iš VSD, ar tokios medžiagos prašė pats.

Be to, keliami klausimai, kas iš G. Nausėdos rinkimų štabo buvo atsakingi už rėmėjų paiešką, kas atliko remiančiųjų „reputacijos stebėseną“.

Domimasi, ir tuo, ar pateiktame, kaip galima suprasti, verslininkų sąraše esantys asmenys vėliau buvo kviečiami į Prezidentūros renginius, ar prašė G. Nausėdos kokių nors paslaugų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder