„Kaip čia yra, kad regioninių atliekų tvarkymo centrų aikštelės yra perpildytos degintinomis atliekomis? Šildymo sezono pabaiga, už galvų susiėmę, kaip čia yra, vis tik kitam sezonui pasirengti net neturės vietos.
O žinome, kad atliekos atkeliauja iš Lenkijos, nors pagal Atliekų įstatymą atliekas importuoti yra draudžiama. Ar čia yra kokia nors schema, pakeičiami kodai, ar kaip?
Situacija tokia, kad Lietuvos atliekų tvarkymo centruose išrūšiuotos atliekos tiesiog šalinamos sąvartyne, o deginamos importinės, lenkiškos.
Kokia čia yra ta schema? Ar jums žinoma situacija?" - S.Gentvilą klausimais užvertė K.Mažeika, praėjusioje kadencijoje kurį laiką dirbęs aplinkos ministru.
„Man situacija nežinoma, pasitikrinsime. Bet šiaip regioniniai atliekų tvarkymo centrai arba MBA operatoriai turi ilgalaikes sutartis su atliekų deginimo jėgainėmis.
Pavyzdžiui, dabar „Energesman", Vilniaus MBA operatorius, net pradėjo tiesioginį sandorį ne su atliekų deginimo jėgainėmis, o su „Akmenės cementu".
„Akmenės cementas" paima kietojo atgautojo kuro vis didesnius kiekius Lietuvoje ir neimportuoja kietojo atgautojo kuro iš Olandijos, kaip būdavo anksčiau.
Faktus pasitikrinsiu. Bet geras rūšiavimas veda prie mažesnio atliekų deginimo kiekio. Jeigu žiūrėtume miestus, startavusius su maisto rūšiavimu, šiemet tūkstančių tūkstančiai tonų atliekų nevažiuoja į sąvartynus.
Jeigu žiūrėtume miestus, gerai susitvarkiusius su pakuočių atliekų tvarkymo sistema, vėlgi tūkstančiai tonų nebekrenta į mišrių atliekų konteinerį. Ta problema turėtų būti mažėjanti. O jūsų faktus pasitikrinsiu" - žadėjo ministras S.Gentvilas.
Rašyti komentarą