Skiepytis nuo COVID-19 vienu automobiliu galės vykti neribotas skaičius keleivių (3)

Skiepytis nuo COVID-19 vienu automobiliu galės vykti neribotas skaičius keleivių, pirmadienį nusprendė Vyriausybė.

 

Iki šiol buvo draudžiama transporto priemonėse būti daugiau nei dviejų asmenų grupėms arba daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio nariams. Išimtys taikytos tik miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio susisiekimo keleivinėms transporto priemonėms, ar priemonėms, kuriomis vykstama į darbą bei iš jo.

Sveikatos apsaugos ministras Arinas Dulkys pabrėžė, kad išimtis reikalinga atsižvelgiant į tai, kad „daugeliui asmenų, ypač vyresnio amžiaus, yra sunku nuvykti į vakcinacijos nuo COVID-19 ligos vietą“, kartu siekiama sudaryti palankesnes sąlygas pasiskiepyti ir kitiems asmenims.

„Siūloma papildyti nutarimo (...) papunktį išimtimi, leidžiančia asmenims būti didesnėmis grupėmis transporto priemonėse, kai šie asmenys vyksta į vakcinacijos nuo COVID-19 ligos vietą ar iš jos“, – teigiama nutarime.

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė pridūrė, kad vykti skiepytis į vakcinacijos centrus nuo šiol jau galima ir geltonaisiais autobusiukais.

Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad skubus sprendimas buvo reikalingas norint, jog pakeitimai įsigaliotų jau nuo antradienio.

„Tai iš esmės techninis dalykas, kad tai galėtų įsigalioti jau nuo rytojaus ir nebūtų kažkokių diskusijų su pareigūnais dėl karantino nutarimo laikymosi“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė. 

Padėti senjorams pasiekti skiepijimosi nuo COVID-19 vietas praėjusią savaitę Vyriausybę ir šalies gyventojus paragino prezidentas Gitanas Nausėda, sudaryti daugiau galimybių skiepytis senyvo amžiaus žmonėms prašo ir jais besirūpinančios nevyriausybinės organizacijos.

Prastėjant epidemiologinei situacijai antrą kartą karantinas įvestas pernai lapkričio pradžioje, šiuo metu jis pratęstas iki balandžio pabaigos. Praėjusią savaitę nustojo galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių, kurie buvo įvesti šventiniam laikotarpiui, Vyriausybė taip pat leido sporto, laisvalaikio, pramogų veiklas ir būrelius lauke didesnėmis grupėmis.

Autorius Ignas Jačauskas

noriu pasitikslinti ,viena masina skiepytis gales vykti neribotas skaicius keleiviu ,tai supranti jei mano masina penkiaviete tai susispaude galesime vykti ir devynese ar ir dar daugiau ? Tai turbut jau suskiepyti visi keliu policijos pareigunai ir isleisti atostogu ir niekas keliuose nebeziures tavarkos ? o jei atsiras koks tai pareigunas ir jei sustabdys ,tai pakaks pasakyti kad visi vaziuojame cipuotis ?
Neribotas skaicius !!!, 2021-04-12 14:12
O vairuotojas turės teisę "įpūsti" iki 2,0 promilių
Yes, 2021-04-12 13:12
Virusas nepuola važiuojančių skiepytis?
..., 2021-04-12 12:22
Sidebar placeholder