Sklandžioms kelionėms pandemijos metu keleiviai turėtų nepamiršti saugumo reikalavimų

Šventiniu laikotarpiu daugėjant kelionių, Susisiekimo ministerija primena keleiviams atidžiai sekti pandemijos metu keliamus saugumo reikalavimus.

Sklandžioms kelionėms reikėtų iš anksto pasirūpinti reikiamais dokumentais, užpildyti atvykimo šalies nustatytą keliautojo anketą, taip pat turėti galiojančius COVID-19 tyrimų rezultatus, jei atvykimo šalyje jie yra reikalaujami. Specialūs saugumo reikalavimai galioja ir keliaujant traukiniais šalies viduje.

Lietuvos oro uostų specialistai atkreipia dėmesį, kad registracija į skrydį vyksta sparčiau, kai keleiviai visus tikrinamus dokumentus – bilietą, skaitmeninį Europos Sąjungos COVID-19 pažymėjimą ir šalies, į kurią keliaujama, nustatytą anketą – būna parengę vienoje vietoje ir gali iškart pateikti oro uosto darbuotojui.

ES COVID-19 pažymėjimą, vadinamą „žaliąjį pasą“, kiekvienas persirgęs ar paskiepytas pagal visą skiepijimo schemą  gali atsisiųsti ar atsispausdinti iš savo paskyros e. sveikatos sistemoje. Pasitaiko, kad keleiviai vietoj šio pažymėjimo pateikia Galimybių pasą, tačiau šis galioja tik Lietuvoje ir tarptautinėms kelionėms netinka.

Kaip ir Lietuva, dauguma užsienio valstybių prieš atvykstant reikalauja užpildyti specialias keliautojo anketas. Jos reikalingos, kad prireikus su keleiviu būtų galima susisiekti ir pateikti skubią informaciją.

Užpildytos anketos tikrinamos registruojantis į skrydį – dažniausiai tai yra QR kodas, kurį kiekvienas keleivis gauna į savo elektroninį paštą, dar prieš skrydį užpildęs minėtą anketą. Iš užsienio vykstant į Lietuvą, reikia užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytas elektronines anketas.

Prieš tarptautines keliones svarbu iš anksto pasidomėti, ar atvykimo šalis reikalauja turėti galiojančius COVID-19 tyrimų rezultatus. Šiais tyrimais reikėtų pasirūpinti prieš kelionę arba atlikti atvykus į oro uostą.

Detali informacija apie vykimą į kiekvieną šalį ir grįžimą iš jos skelbiama svetainėje https://www.vno.lt/kryptys-is-lietuvos-oro-uostu. Kadangi epidemiologinė situacija labai greitai kinta, galiojančius reikalavimus rekomenduojama pasitikrinti ir šalies, į kurią vykstama, institucijų tinklalapiuose.

Atitinkami reikalavimai galioja ir keliaujant tarptautiniais keltais per Klaipėdos uostą. Dėl ilgiau trunkančių tikrinimo procedūrų keleiviams rekomenduojama į išvykimo vietą atvykti anksčiau, nei buvo įprasta prieš pandemiją.

Į oro uostą reikia atvykti likus daugiau nei 2 valandoms iki skrydžio. Visuose keleivių terminaluose pandemijos metu būtina dėvėti apsaugines veido kaukes.

Lietuvoje keliaujant reguliariais traukinių reisais Galimybių paso nereikia, tačiau tiek geležinkelio stotyse, tiek traukiniuose dėl pandemijos galioja sugriežtinti saugumo reikalavimai. Geležinkelio stotyse būtina laikytis saugaus 2 m atstumo tarp žmonių, visos kelionės metu privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

Traukiniuose yra sustabdyta prekyba maisto produktais ir gėrimais, maisto produktų ir gėrimų negalima vartoti visos kelionės metu. Pirma klase maršrutu Vilnius–Klaipėda–Vilnius vykstantiems keleiviams laikinai priklauso sumažintas maisto paketas (vandens buteliukas ir pyragėlis), kuriuo mėgautis galima po kelionės.

Geležinkelio stotyse maisto produktų ir gėrimų galima įsigyti tik su Galimybių pasu, tačiau juos vartoti stotyse ar traukiniuose – draudžiama. Keleivių skaičius traukiniuose negali viršyti sėdimų vietų skaičiaus, todėl planuojant keliauti traukiniu rekomenduojama iš anksto pasirūpinti bilietais – tai geriausia daryti perkant internetu svetainėje traukiniobilietas.lt.

Tačiau Galimybių paso reikės leidžiantis į šventines keliones „Lietuvos kalėdinis Siaurukas“ reisu Anykščiai–Troškūnai–Anykščiai. Šias keliones su šventine programa iki sausio 8 d. rengia VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“. Keliautojams, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus, traukinuke rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder