Skvernelis: jei prie „valstiečių“ vairo stotų Veryga – bendradarbiavimas su šia partija įgytų naują prasmę
(6)Anot ekspremjero, tai būtų naudingiau ir visai valstybei. S. Skvernelis pabrėžia, kad dabartinio Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio bendravimo kultūra daro neigiamą įtaką potencialiam bendram darbui.
„Manau, kad (tarp „valstiečių“ – ELTA) nepasitenkinimo yra daug. Žmonės jaučia nuoskaudą, ypač tie, kurie nepateko į Seimą dėl tokių sprendimų. Bet čia yra gera galimybė bent vienoje vietoje pademonstruoti savo atsakomybės klausimą“, – laidoje „ELTA kampas“ teigė S. Skvernelis.
„Geriausias atsakomybės prisiėmimas – pasitraukti rinkimų štabo vadovui ir išrinkti naują žmogų iš partijos. Jeigu pasitraukus prie partijos vairo stotų A. Veryga, matyt, bendradarbiavimas su šia politine jėga įgytų visiškai naujas spalvas, naują prasmę ir būtų naudinga valstybei“, – pridūrė jis.
Demokratų lyderis pabrėžė, kad rinkimų kampanijos metu R. Karbauskio retorika skambėjo nekultūringai ir buitiškai. O tai, anot jo, daro neigiamą įtaką ir galimam darbui formuojamoje koalicijoje.
„Stengėmės kalbėti apie ateitį, perspektyvą, reikalingus darbus, kuriuos ruošiamės daryti ir nesivelti į tokius labai žemo kultūrinio lygio asmeniškumus kaip paskutiniu metu liejasi iš (R. Karbauskio – ELTA) lūpų. Visiškas fiasko rinkimuose ir dabar jau nervai nelaiko.
Todėl pereina ne tik į politinių oponentų, kaip partijos, niekinimą, bet pereina ir prie asmeniškumų. Kaip buvusiam Kultūros komiteto pirmininkui labai „gražu“ tokią kultūrą rodyti“, – svarstė S. Skvernelis.
„Buitinis bendravimas turi būti atskiriamas nuo politikos. Jeigu jis galvoja, kai tai nedaro įtakos bendram darbui – labai klysta.
Aš taip pat galiu pasakyti skambią frazę, ar mums pakeliui su oligarchinio verslo atstovais, kurie galimai galėtų kelti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui?“, – akcentavo jis.
Visgi, S. Skvernelis sako nenorintis, jog R. Karbauskis jo atsiprašytų už tokią retoriką. Tokios kalbos parodo jo, kaip politiko, neprofesionalumą, leidžia suprasti ekspremjeras.
„Visi norime, kad kažkas atsiprašytų, nereik mums jokių atsiprašymų. Jeigu žmogus miegodamas gerai jaučiasi, tai negi tą jausmą dabar turime žmogui riboti.
Čia ne asmeniniai dalykai, čia kalbama apie pasitikėjimą ir profesionalumą“, – sakė parlamentaras.
ELTA primena, kad jei „valstiečiai“ pirmajame ture nebūtų perkopę reikiamos 7 proc. kartelės, iš pirmininko posto trauktis žadėjęs LVŽS lyderis R. Karbauskis sakė, kad tokiu atveju laikinai prie partijos vairo būtų stojęs jo pavaduotojas A. Veryga.
Sekmadienį vyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Nors LVŽS reikiamų 7 proc. kartelę perkopė, visgi, politikas sako dar nenusprendęs ar po Seimo rinkimų vyksiančiame „valstiečių“ suvažiavime sieks dar ketverius metus vadovauti šiai politinei jėgai.
Daugiausia palaikymo pirmajame Seimo ture daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų. Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.
Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14,99 proc. rinkėjų palaikymą, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – 7,70 proc., o Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.
„Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis rinkimų naktį teigė, kad jeigu jo vadovaujama partija Seimo rinkimuose neperkops 7 proc. kartelės, jis trauksis iš LVŽS pirmininko pareigų.
Galutinius Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus komisija tvirtins spalio 20 d. sekmadienį VRK posėdžio metu.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių per rinkimus atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Rašyti komentarą