Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė: kursime priemones į darbo rinką įtraukti intelekto negalią turinčius asmenis

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė: kursime priemones į darbo rinką įtraukti intelekto negalią turinčius asmenis

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė teigia, kad ministerija (SADM) sieks įstatymuose įtvirtinti darbo funkcijų išgryninimo paslaugą psichosocialines ar intelekto negalias turintiems asmenims. Taip, pasak jos, bus siekiama skatinti konkrečių grupių su negalia aktyvesnį dalyvavimą darbo rinkoje.

„Pasižiūrėjus į konkrečias negalios formas yra svarbu parodyti, kad psichosocialines ar intelekto negalias turintys asmenys gali gerai dirbti ir yra tokie patys lojalūs darbuotojai. Mes iš tikrųjų dabar jau pilotuojame ir suformuosime įstatymuose tam tikrą darbo funkcijų išgryninimo paslaugą, kuri yra labai svarbi tokio tipo negalios asmenims“, – antradienį LRT radijui teigė J. Jakštienė.

„Mes, nepaisant jau atliktų įstatymų keitimų, darome įvairius pokyčius, orientuojantis į konkrečias negalias, kurių įsitraukimą į darbo rinką matome vis dar nedidelį ir čia reikėtų taikytis jau taikliau“, – sakė ji.

Pasak dirbančių neįgaliųjų asociacijos vadovės Simonos Kunigonytės, siekiant tolimesnės neįgalių asmenų integracijos į darbo rinką, antradienį taip pat startuoja socialinė kampanija „Noriu ir dirbu“.

„Šiandien startuojame su nauja socialine kampanija „Noriu ir dirbu”, kuria norime parodyti ir paskatinti žmones su negalia nebijoti, išdrįsti ir parodyti, ką jie geba ir moka – ir nugalėti, ir panaikinti stereotipus“, – sakė S. Kunigonytė.

Taip pat asociacijos vadovė teigė, kad naujo „Spinter“ tyrimo dėl požiūrio į darbą kartu su neįgaliaisiais rezultatai rodo teigiamą pokytį visuomenėje, kadangi net 60 proc. dirbančiųjų nėra jokio skirtumo, ar jų kolega turi negalią, o 24 proc. atsakiusiųjų bendrauja ar dirba su žmonėmis su negalia.

„66 proc. apklaustųjų atsakė, kad neturi problemų su negalia ir džiugina, kad 17 proc. savo aplinkoje turi žmonių su negalia ir 7 proc. dirba įmonėse ar organizacijose kartu su žmonėmis turinčiais negalią.

Bendrai sudėjus, turime 24 proc. atsakiusiųjų, kurie dirba, bendrauja ir tikrai nemato jokių kliūčių dėl negalios. Šie atsakymai rodo, kad turime pokyti, einame tuo keliu ir turime suremti pečius ir dar labiau stengtis, kad kitais metais būtų daugiau žmonių su negalia ir jie aktyviai veiktų“, – komentavo ji.

Taip pat „Spinter“ tyrimo duomenimis, penktadaliui dirbančiųjų nėra skirtumo, ar jų kolega turi negalią, net jeigu tektų negalią turinčiam žmogui skirti daugiau dėmesio. Vos 7 proc. apklaustųjų teigia, jog nenorėtų dirbti toje pačioje aplinkoje su žmogumi, turinčiu negalią.

ELTA primena, kad anot SADM duomenų, šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 147 tūkst. darbingo amžiaus negalią turinčių asmenų, iš jų dirba 29 proc..

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder