Statistikos departamentas: šiais metais 21,2 proc. gyventojų yra žemiau skurdo rizikos ribos

Statistikos departamentas: šiais metais 21,2 proc. gyventojų yra žemiau skurdo rizikos ribos (4)

Lietuvos statistikos departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja Inga Masiulaitytė–Šukevič tvirtina, kad 2022 m. gyventojų, esančių žemiau skurdo rizikos ribos išaugo 1,2 procento.

„Remiantis 2021 m. gyventojų pajamomis, žemiau skurdo rizikos lygio esančių gyventojų 2022 m. šalyje per metus išaugo 1,2 procentinio punkto ir yra 21,2 proc.

Skurdo rizikos riba vienam gyvenančiam asmeniui 2022 m. yra vertinama 516 eurų, o namų ūkiui, susidedančiam iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų, tokia riba yra 1084 eurai“, – penktadienį Statistikos departamente teigė I. Masiulaitytė–Šukevič.

Ji aiškina, kad absoliutaus skurdo riba šiuo metu yra lygi 267 eurams vienam gyvenančiam asmeniui, nustatyta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Statistikos departamento atstovė tvirtina, kad pagal ją vertinamas absoliutaus skurdo lygis, kuris šalyje beveik nepakito ir išaugo 0,1 proc., nuo 3,9 iki 4 proc.

„Vyresnio amžiaus žmonių skurdo rizikos lygis yra didžiausias tarp įvairaus amžiaus žmonių, net 37,9 proc. asmenų nuo 65 metų gyveno žemiau skurdo ribos.

Tačiau šioje amžiaus grupėje yra mažiausias absoliutaus skurdo lygis, kuris yra 2,3 proc.“, – sakė I. Masiulaitytė–Šukevič.

Ji skurdo augimą aiškino tuo, kad atlyginimai 2021 m. augo sparčiau nei išmokos, todėl darbingo amžiaus gyventojų grupėje, skurdo rizikos lygis padidėjo nežymiai, o tarp vaikų ir vyresnių gyventojų jis didėjo reikšmingiau, atitinkamai apie 3 ir 2 proc. punkto.

„Absoliutaus skurdo lygis 2022 m. beveik nepakito darbingo amžiaus asmenims ir šiek tiek padidėjo vaikams bei vyresniems gyventojams.

Tuo tarpu 2022 m. skurdo rizikos lygis mažiausias buvo Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, atitinkamai buvo 13,5 ir beveik 17 proc., tuo tarpu didžiausias Biržų ir Zarasų savivaldybėse, viršijo 33 proc.“, – duomenis pristatė Statistikos departamento atstovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder