Teismas skelbs, ar nušalins prokurorą Jaruševičienės byloje dėl greitųjų COVID-19 testų pirkimo

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį planuoja skelbti, ar nušalins prokurorą Gintarą Plioplį baudžiamojoje byloje dėl COVID-19 greitųjų testų pirkimo, kurioje kaltinimai pateikti buvusiai sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei.

Teismui prašymą nušalinti nuo bylos G. Plioplį spalio 12 d. pateikė kaltinamoji L. Jaruševičienė. Jos įsitikinimu, valstybės kaltintojas byloje yra šališkas, jo kaltinimas yra melagingas, vietomis net suklastotas. L. Jaruševičienė įtaria, kad prokjuroras esą galėjo slėpti bylai aktualią informaciją.

L. Jaruševičienė tai pat teigė, kad prokuroras G. Plioplys 2011 m. buvo pripažintas pažeidęs Prokurorų etikos kodeksą, kai viešai pasakė: „viešas interesas manęs nedomina“. Anot jos, ir šis faktas irgi kelia abejonių dėl prokuroro patikimumo.

Prokuroras G. Plioplys su kaltinamosios prašymu jį nušalinti nesutinka.

Į teismą liudyti byloje planuojama kviesti buvusį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

Teisėsauga kalba apie 4 mln. eurų žalą

L. Jaruševičienė iš buvusio sveikatos apsaugos ministro, „valstiečio“ A. Verygos komandos pasitraukė 2020 m. vasarą, teisėsaugai jai pareiškus įtarimus piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Prokuratūra tvirtina, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad L. Jaruševičienė, piktnaudžiaudama užimamomis pareigomis, dirbdama sveikatos apsaugos viceministre, nuo 2020 m. kovą galimai teikė nepagrįstus ir neteisėtus reikalavimus Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovui ir darbuotojams dėl greitųjų COVID-19 testų pirkimo.

Tyrimas buvo vykdomas dėl iš bendrovės „Profarma“ įsigytų daugiau negu 500 tūkst. greitųjų serologinių testų, už kuriuos sumokėta daugiau nei 6 mln. eurų.

Prokuratūra mano, kad L. Jaruševičienė šiai bendrovei suteikė privilegijų, veikdama jos interesais, valstybei perkant COVID-19 testus ir taip padarė žalą valstybei.

Apeliacinis teismas yra pripažinęs, kad valstybė už minėtus testus yra permokėjusi kelioms bendrovėms ir priteisė valstybei priteisti per 4 mln. eurų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder