Vežėjai atsisakė beveik pusės autobusų reisų

Trūkstant vairuotojų vežėjai priversti retinti maršrutus

(1)

Keleivių vežėjus smaugia ne tik išaugusios kuro sąnaudos, bet ir vairuotojų trūkumas. Vilniuje dėl to jau koreguojami viešojo transporto tvarkaraščiai, o privačios bendrovės priverstos atsisakyti užsakomųjų ir tolimojo susisiekimo maršrutų, praneša „Delfi“.

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ keleivius informavo, kad dėl vairuotojų trūkumo laikinai keičiasi kai kurių autobusų ir troleibusų maršrutų tvarkaraščiai.

Bendrovės duomenimis, laisvi yra 235 autobuso ir troleibuso vairuotojų etatai, o stabiliam darbui užtikrinti šiuo metu reikia mažiausiai 50 vairuotojų.

„Vilniaus viešojo transporto“ teigimu, darbuotojų pagrindinės išėjimo iš darbo priežastys – suėjęs pensinis amžius arba geriau apmokamas darbas.

Vairuotojų trūksta ir tolimojo susisiekimo bei užsakomųjų maršrutų bendrovėse. Bendrovės „Toks“ vadovas Arūnas Indrašius sakė, kad įmonė dabar galėtų priimti apie 20 vairuotojų. Šis trūkumas dar nepaveikė reguliarių tarpmiestinių ir priemiesčio maršrutų tvarkaraščių. 

„Kol kas ne visus tarptautinius maršrutus esame atsidarę. Pavyzdžiui, į Taliną neatidarėme maršrutų, kuriais anksčiau važiuodavome. Žinoma, į Ukrainą, Kijevą nebevažiuojame, kai turėdavome du važiavimus per dieną, Kaliningradas uždarytas“, – sakė A. Indrašius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder