URM vadovas: Lietuva ir JAE turi didelį ekonominio bendradarbiavimo potencialą

Lietuva ir Jungtinių Arabų Emyratai (JAE) turi didelį potencialą plėsti ekonominius santykius, skatinti investicijas, atverti kelius įvairiems turizmo maršrutams, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, praneša Užsienio reiklų ministerija. 

“Turime didelį potencialą plėsti ekonominius santykius, skatinti investicijas, atverti kelius įvairiems turizmo maršrutams. Mūsų šalys geografiškai gal ir toli viena nuo kitos, bet mes turime daug bendrų interesų bei didžiulį potencialą dirbti kartu. Išgirdau patikinimą iš ministro, kad Lietuva JAE yra įdomi ir patraukli verslo partnerė”, – pranešime cituojamas ministras. 

G. Landsbergis pirmadienį Niujorke susitiko su JAE valstybės ministru Khalifa Shaheen Al Mararu.

Pokalbio metu aptartos dvišalio bendradarbiavimo galimybės, Lietuvos dalyvavimas EXPO-2020 Dubajuje, Lietuvos ir JAE verslo forumas.

Kalbėdamas apie teisinio bendradarbiavimo iššūkius, G. Landsbergis paragino JAE greičiau pritarti Lietuvai svarbioms tarptautinėms sutartims dėl investicijų skatinimo, teisinės pagalbos bei ekstradicijos.

G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva remia ir skatina JAE iniciatyvas ir pastangas, susijusias su siekiu švelninti klimato kaitos padarinius, taip pat su inovacijų skatinimu.

Ministrai taip pat aptarė aktualiausius dvišalio, regioninio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus, išreiškė paramą kandidatams į įvairias Jungtinių Tautų organizacijas.

Lietuvos diplomatijos vadovas pakvietė JAE ministrą apsilankyti Lietuvoje.

Rugsėjo 19-22 dienomis G. Landsbergis dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder