Opozicija NVSC pateikė nuotraukas su jų aprašymais, darytas laikotarpiu nuo pernykščio gruodžio vidurio iki šių metų sausio 5 d. Jose dažniausiai buvo užfiksuoti meras Vaidas Bendaravičius, vicemeras Edgaras Kuturys bei tarybos narė Gražina Jankauskienė. Beje, valdantieji patys kalti, kad nuotraukos pateko į opozicijos rankas, nes jos buvo sudėtos į feisbuką.
Nors tuo metu jau galiojo griežtos karantino taisyklės (pavyzdžiui, drausti daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus), matyti, kad daugeliu atvejų politikai sveikino asmenis iš svetimų ūkių jų namuose (kai kuriais atvejais sveikinamieji netgi be kaukių), dalyvavo kituose renginiuose, kur nebuvo laikomasi karantino taisyklių. Tačiau NVSC tik išklausė apskųstų politikų parodymų ir jais besąlygiškai patikėjo.
Pagrindiniai pasiteisinimai - bendraujant išlaikytas saugus atstumas, fotografavimas be kaukių truko vos kelias minutes ir pan.
Beje, ta pati valdančioji Pagėgių koalicija, susidedanti iš „valstiečių" bei Liberalų sąjūdžio atstovų, nematanti problemų dėl to, kad jos atstovai galimai ignoravo teisės aktus ir karantiną, į opozicijos atstovus žiūri pro padidinamąjį stiklą.
Štai vienam jų - buvusiam Seimo nariui Kęstui Komskiui - organizuojama tarybos nario mandato atėmimo procedūra, mat šį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) dukart per metus pripažino supainiojusį interesus.
Pats K.Komskis sako, kad už nieką - vieną kartą dėl to, kad jis savo įmonės vardu pasirašė sutartis su savivaldybe, kitą - tarybai balsuojant dėl reikalų, susijusių su jo broliu, savivaldybės administracijos direktoriumi Virginijumi Komskiu, jis nusišalino, tačiau fiziškai neišėjo iš salės. VTEK nusprendė, kad nusišalino netinkamai.
„Dėl sutarčių pasirašymo - jei pažiūrėtume, pamatytume, kad ir kitose savivaldybėse tarybos nariai daro tą patį, pasirašinėja patys. Kas pasikeis nuo to, jei pasirašysiu ne aš pats, o mano įmonės darbuotojas? O dėl nusišalinimo - tai ir Seime, kai dirbau, nusišalinus nebuvo būtina išeiti iš salės", - „Vakaro žinioms" sakė K.Komskis.
Vakar Pagėgių savivaldybės taryba nusprendė kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kad šis pateiktų išvadą, ar K.Komskis sulaužė tarybos nario priesaiką ir nevykdė teisės aktų. Jei teismas konstatuotų, kad tarybos narys sulaužė priesaiką, taryba turėtų balsuoti dėl jo mandato panaikinimo.
„Mandatą iš manęs norima atimti dėl dviejų priežasčių. Viena - mandatas atitektų žemiau sąraše, su kuriuo dalyvavau rinkimuose, esančiam politikui (Valdui Gečui - aut. past.), tačiau šis tikrai pereitų pas valdančiuosius.
Antra - esu nepatogus valdantiesiems, daugiausiai kritikuoju visus pozicijos veiksmus, kur pridaryta labai daug klaidų, naikinamos mokyklos ir apskritai daroma viskas, kad būtų panaikinta Pagėgių savivaldybė", - įsitikinęs K.Komskis.
Anot jo, keisčiausia yra tai, kad pozicija puola kitus, tačiau užsimerkia, kai teisės aktus dėl karantino pažeidinėja jų pačių atstovai.
„Koks pavyzdys rodomas paprastiems žmonėms? Tada ir kyla pasipiktinimas: kodėl mes turime laikytis karantino taisyklių, jei politikai jų nesilaiko. Labai matosi dvejopi standartai.
Tiesa, ne vien Pagėgiuose. Policija baudė net tuos, kurie parke, kur nėra žmonių, vaikščiojo be kaukių, o štai Vytautui Landsbergiui, kuris spaudos konferencijoje dalyvavo kauke neužsidengęs veido taip, kaip priklauso, baudos neskyrė.
Kita vertus, kaip žmogus, buvęs didžiojoje politikoje, įsitikinau, kad ir po šio politiko mirties dar kokius 50 metų apie jį nebus galima blogai kalbėti", - reziumavo K.Komskis.
Rašyti komentarą