Vilniaus miesto savivaldybėje darbo netektų iki kelių šimtų valdininkų

Vilniaus miesto savivaldybėje gali prasieiti su dalgiu – darbo netektų iki kelių šimtų valdininkų

(2)

Birželio pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės taryboje buvo priimtas sprendimas reorganizuoti sostinės administraciją – sujungti keletą skyrių, sumažinti struktūrinių padalinių skaičių. Idėja – sveikintina, tačiau prasidėjus rugsėjui savivaldybės klerkai gyvena laukimo nuotaikomis – Alfa.lt žiniomis, net iki 500 žmonių galėjo gauti įspėjimus, kad gali netekti darbo.

Praėjusią birželio 28-ąją prieš vasaros atostogas susitikusi Vilniaus miesto taryba darbą užbaigė skambiai – buvo pritarta reorganizuoti savivaldybės administraciją, dalį skyrių sujungiant.

Tokio sprendimo idėjos, kaip skelbta, yra pačios geriausios. „Šių pokyčių tikslas – aiškesni ir skaidresni procesai administracijos viduje.

Mažiname struktūrinių padalinių skaičių, išgryniname padalinių atsakomybes, procesams priskirdami aiškius šeimininkus.

Visa tai leis pagerinti teikiamų paslaugų kokybę vilniečiams“, – taip pačios savivaldybės išplatintame pranešime cituojamas administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

Tame pačiame savivaldybės pranešime teigiama, kad įgyvendinus pokyčius iš 67 struktūrinių padalinių liks 54, o „pareigybių skaičius nesikeis“.

Tačiau dėl pastarojo teiginio dabar kyla klausimų, o pačioje savivaldybėje – labai daug abejonių: Alfa.lt duomenimis, labai ženkli dalis savivaldybės darbuotojų sulaukė įspėjimų, kad gali tekti atsisveikinti su darbu, nors sunku patikėti, teigiama, kad tokių darbuotojų yra keli šimtai, o maksimaliai jų gali būti ir penki šimtai.

Portalo rekvizitai.lt duomenimis, rugsėjo 6-ąją Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje buvo 1079 darbuotojai.

Jei iš pačios savivaldybės klerkų ateinantys neoficialūs duomenys yra teisingi, radikaliausiu atveju sostinės administracija galėtų sumažėti kone perpus.

Nieko nežino, informacija tik mėnesio gale

Atrodo, kad Vilniaus savivaldybė turėtų būti bent preliminariai susiskaičiavusi, kiek darbuotojų gali tekti atleisti. Tačiau pačios savivaldybės atstovai teigia, kad tokios informacijos šiuo metu neturi ir greičiausiai turės tik atėjus spaliui.

„Naujoji Vilniaus miesto savivaldybės administracijos struktūra įsigalios spalio 1 d. Visą rugsėjį dar vyksta pokyčiai, todėl šiuo metu tikslių ir galutinių skaičių pateikti negalime.

Tikslesnę informaciją galėsime pateikti rugsėjo gale“, – portalui teigė savivaldybės atstovas Irmantas Kuzas, pasiteiravus, kiek administracijos darbuotojų sulaukė įspėjimų ir kiek iki šiol jau spėjo palikti pareigas.

Po tokio atsakymo Alfa.lt dar kartą pasiteiravo, ar šiai dienai yra bent preliminarūs duomenys, kiek iki rugsėjo 1-osios darbuotojų administracijoje sulaukė pranešimų apie tai, kad gali likti be darbo. Tačiau ir šiuo atveju atsakymas buvo toks pats – duomenų neturime, pastarieji bus tik rugsėjo pabaigoje.

Atleis, bet nebūtinai atleis?

Buvęs sostinės meras, o dabar – aktyvus Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Artūras Zuokas portalui patvirtino, jog savivaldybės administracijos darbuotojai gauna įspėjimus apie tai, kad gali tekti atsisveikinti su darbu.

Tačiau viskas, anot A. Zuoko, nėra taip paprasta – gali būti, kad dalis darbuotojų bus atleidžiami tik formaliai, procedūriškai, o tuomet priimami į darbą kitose pareigose ar kitame skyriuje.

„Matote, yra teisinė procedūra ir yra faktas (atleidimo). Būtent reorganizacijos teisinė procedūra iš tikrųjų reikalauja daugumai darbuotojų įteikti atleidimo lapelius, bet tai nereiškia, kad jie bus atleisti.

Manau, kad atleidimų nebus daug, juo labiau, kad savivaldybės darbuotojų skaičius tik didėja. – sakė politikas. – Aišku, kažkokių atleidimų, matyt, bus, čia galbūt dėl politinių sumetimų ar pasikeitusios politinės valdžios požiūrio, vertinimo.

Bet faktas, kad dauguma darbuotojų yra gavę atleidimo lapelius, tai nereiškia, kad jie bus atleisti. Čia tiesiog tokia teisinė procedūra.“

Pasak A. Zuoko, taip savivaldybėje greičiausiai apsidraudžiama nuo įnoringų darbuotojų ar tokių, kuriems reorganizacija gali nepatikti.

„Tai yra įspėjimas, kad jie bus atleisti, jei, pavyzdžiui, nesutiks pereiti. Sakykim, žmogus dirbo skyriuje, o skyrius tampa poskyriu.

Pareigos tos pačios, atlyginimas tas pats, bet žmogus teisiškai turi teisę nesutikti.

Todėl būtent pagal įstatymo reikalavimus įteikiami lapeliai atleidimo, tačiau, jeigu darbuotojas sutinka su pareigų pasikeitimu ir, kai kuriais atvejais, su sąlygų pasikeitimu, jis tęs darbus“, – teigė savivaldybės tarybos narys.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder