Vilniečiai išsakė nuomonę dėl naujų Nėries ir Giros gatvių pavadinimų: siūlo Brazausko, Povilaičio, šaltibarščių variantus

(4)

Vilniaus miesto savivaldybės Istorinės atminties komisijai buvo pristatyti vilniečių pasiūlyti alternatyvūs pavadinimai poetų Salomėjos Nėries ir Liudo Giros vardo gatvėms. Kaip nurodo komisijos narė Gaiva Auglienė, per mėnesį vilniečiai pateikė 1776 naujų pavadinimų siūlymus, iš kurių kaip svarstytini atrinkti 156 asmenvardžiai ir 340 bendrinių pavadinimų.

„Iš 1776 pavadinimų išbraukėme tuos, kurie jau yra adresų registre – jei yra to pavadinimo gatvė ar skveras“, – komisijos posėdyje atkreipė dėmesį G. Auglienė.

Tarp komisijai pateiktų variantų – Algirdo Mykolo Brazausko, Algimanto Čekuolio, Mykolo Romerio, Vytautės Žilinskaitės, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Donato Banionio, Birutės Galdikas, Irenos Veisaitės vardų siūlymai.

Taip pat siūloma apsvarstyti S. Nėries ir L. Giros gatves pervadinti Šaltibarščių, Cepelinų, Giros, Midaus, Vyčio, Dainų šventės, Krepšinio, Futbolo, Liepos 6-osios pavadinimais.

Be to, kai kurie gyventojai taip pat siūlė apsvarstyti ir Piotro Čaikovskio, Stepono Banderos, Mariupolio, Jono Noreikos, Tado Tumo-Milžino, Romualdo Ozolo, Stasio Povilaičio pavadinimus.

Tarp daugiau variantų pateikiami ir Nijolės Sadūnaitės, Juozo Apučio, Jurgio Kunčino, vardo pavadinimai, taip pat Antano Jonyno, Kazio Varnelio, Kazimiero Simonavičiaus, Vitalijaus Cololo, Šv. Fabijono, Leonido Donskio vardo variantai bei Jono Radvano, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus, Šv. Kotrynos, Kazio Binkio, Violetos Palčinskaitės, Audriaus Bačiulio, Samuelio Bako vardo variantai.

Kol kas nei viena siūlymų grupė komisijos posėdyje plačiau nesvarstyta – tai bus daroma po susitikimo su vietos Fabijoniškių bendruomene, nurodė Istorinės atminties komisijos posėdžiui vadovavusi pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė.

ELTA primena, kad nuo balandžio vidurio iki gegužės Vilniaus savivaldybė pakvietė sostinės gyventojus specialioje interneto svetainėje siūlyti naujus pavadinimus Fabijoniškėse esančioms L. Giros ir S. Nėries gatvėms.

Nurodoma, kad iš pasiūlymų kiekvienai gatvei pavadinimų Vilniaus miesto tarybos Istorinės atminties komisija su vietos bendruomene išrinks po tris tinkamiausius variantus. Tuomet viešai bus paskelbtas balsavimas, kuriame gyventojai galės atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį pavadinimą.

Išrinkti gatvių pavadinimai bus teikiami tvirtinti miesto Tarybai. Po jos sprendimo gatvėms bus suteikti nauji vardai.

Primenama, kad šių metų sausį posėdžiavusi Desovietizacijos komisija nusprendė, jog Vilniuje esančios P. Cvirkos aikštė ir L. Giros gatvė propaguoja totalitarinį režimą bei turi būti pervadintos. Kovo pradžioje komisija taip pat išreiškė rekomendaciją pakeisti S. Nėries vardo gatves Klaipėdoje, Molėtuose, Pakruojyje, Rumšiškėse, Simne, Vilniuje ir Žagarėje.

Nuo praėjusių metų gegužės 1-osios Lietuvoje įsigaliojo dekomunizacijos įstatymas. Jis taikomas bet kokia forma įamžintiems ar atvaizduojamiems asmenims, simboliams, informacijai, propaguojančiai totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder