VMI: šeimos verslą feisbuke įkūrę gyventojai nedeklaravo pusės milijono eurų pajamų

VMI: pajamas jau deklaravo 1,2 mln. gyventojų

Likus savaitei iki gyventojų pajamų deklaravimo pabaigos, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau gavo 1,2 mln. deklaracijų. Pasak Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos vadovės Virginijos Ginevičienės, šįmet gyventojai deklaruoja pajamas gerokai aktyviau – specialistės teigimu, beveik 400 tūkst. deklaracijų pateikta dar iki oficialios pajamų deklaravimo pradžios.

„Šio ryto duomenimis, turime 1,2 mln. deklaracijų. Jeigu lyginant su praeitų metų tuo pačių laikotarpiu, tai 100 tūkst. daugiau. Tikrai labai dėkojame gyventojams, kurie nelaukdami paskutinės dienos jau deklaravo savo pajamas“, – pirmadienį LRT radijui sakė V. Ginevičienė.

„Praėjusių metų duomenimis, laiku deklaravo 91 proc. (gyventojų – ELTA). Stebėdami šių metų tendenciją, matome didesnį aktyvumą. Dar nepaskelbdami deklaravimo starto, ragindami neskubėti, jau buvo pateikta arti 400 tūkst. deklaracijų“, – aiškino ji.

ELTA primena, kaip ir kasmet, gyventojai turi deklaruoti pajamas ir sumokėti atitinkamus mokesčius iki šių metų gegužės 2 d.

Anksčiau VMI pranešė, kad iš viso pajamų deklaracijas šiais metais pateikti privalo 822 tūkst. gyventojų, iš kurių 327 tūkst. praėjusiais metais vykdė individualią veiklą – su pažyma arba įsigijus verslo liudijimą. Dar apie 96 tūkst. gyventojų šiemet kartu su pajamų deklaracijomis turi pateikti ir gyventojo (šeimos) turto deklaraciją dėl 2022 metais užimtų pareigų (politikai, valstybės tarnautojai ir kt.).

VMI primena, kad pajamas deklaruoti privalo gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą; gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius (pvz.: palūkanos, už būsto nuomą ar užsienyje gautos pajamos); pasinaudojo per dideliu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (MNPD) ir dėl to susidarė mokėtina gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma bei kt.

Pernai VMI skelbė, kad laiku deklaracijas pateikė 1,35 mln. gyventojų.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder