„Maisto banko“ akcija

Vos per dvi „Maisto banko“ akcijos dienas paaukota daugiau nei 100 tūkst. maisto produktų

Penktadienį ir šeštadienį visoje Lietuvoje vyko tradicinė „Maisto banko“ labdaros ir paramos fondo maisto rinkimo akcija, kurios metu gyventojai buvo kviečiami maistu paremti nepasiturinčius.

Aktyviai aukoję žmonės vargstantiems skyrė 104 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos priemonių, kurių bendra vertė siekė beveik 145 tūkst. eurų, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„(...) Suprantame, kad dabartinė situacija finansinių iššūkių atnešė nemažai daliai žmonių, tad esame be galo dėkingi kiekvienam, kuris pasidalijo maistu ir reikalingomis higienos priemonėmis su vargstančiais.

Tokios akcijos dabar kritiškai svarbios – jos ne tik padeda maisto ant pažeidžiamų žmonių stalo, bet ir stiprina mūsų visų vienybę“, – sako „Maximos“

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovė Ernesta Dapkienė.

Kilni akcija penktadienį ir šeštadienį vyko 122 „Maximos“ parduotuvėse visoje šalyje.

Jos metu „Maisto banko“ savanoriams buvo galima perduoti maisto produktų, higienos reikmenų kurie bus išdalinti tiems, kam jų labiausiai reikia: mažas pajamas gaunančioms šeimoms ir asmenims, darbo netekusiems, neįgaliems ar pagyvenusiems žmonėms, benamiams, karo pabėgėliams ir kt.

Geradariai daugiausiai aukojo ilgo galiojimo maisto produktų: makaronų, kruopų, aliejaus, cukraus, arbatos, ryžių, miltų, konservų (žuvies, mėsos, daržovių), sausų pusryčių, sultinio, uogienių ir kt.

Žmonės taip pat atsiliepė į prašymą aukoti ir tų produktų, kurie skurdžiau gyvenantiems yra tapę prabangos prekėmis: kavos, sausainių, šokolado.

Kartu su maisto produktais žmonės skurstantiems skyrė ir higienos priemonių už daugiau nei tūkstantį eurų.

Aktyviausiai akcijoje dalyvavo didžiųjų Vilniaus, Kauno ir Šiaulių parduotuvių lankytojai, tačiau žmonės „Maisto banko“ savanoriams maistą nešė visoje šalyje – nuo Anykščių iki Žiežmarių.

„Natūralu, kad daugiausiai produktų sulaukta parduotuvėje, kur yra ir didžiausias lankytojų srautas – Vilniaus „Akropolyje“.

Bet paaukotų prekių kiekį apsprendžia ne tik parduotuvės dydis.

Pavyzdžiui, maloniai džiugino šilainiškiai, kurie Šarkuvos gatvėje esančioje gerokai mažesnėje parduotuvėje paaukojo kone tiek pat maisto produktų.

Lenkiame galvą ir prieš Ringaudų gyventojus, kur vos šešiems parduotuvėje dirbusiems savanoriams paaukota daugiau nei 1,1 tūkst. produktų“, – dėkoja E. Dapkienė.

Akcijos metu surinkti maisto produktai ir higienos reikmenys bus išskirstyti po 330 ne pelno siekiančių organizacijų, kurios pasirūpins, kad jie pasiektų vargstančius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder