VRK nutrauks dėl korupcijos nuteisto Kupiškio mero įgaliojimus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį planuoja nutraukti dėl korupcijos nuteisto Kupiškio mero Dainiaus Bardausko įgaliojimus.

Kupiškio rajone bus rengiami nauji rinkimai į Seimą, laikinasis VRK vadovas Andrius Puksas yra BNS sakęs, kad greičiausiai jie vyks rudenį.

„Po tokio teismo paskelbimo turėtų būti vienintelis sprendimas – dėl mandato panaikinimo. Nauji rinkimai būtų surengti per artimiausią pusmetį po mandato panaikinimo, realiausia, kad vyktų rudenį“, – teigė laikinasis VRK pirmininkas.

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę Kupiškio merą D. Bardauską pripažino kaltu dėl reikalavimo duoti kyšį ir jo priėmimo, prekybos poveikiu, dokumentų klastojimo ir kurstymo suklastoti dokumentą.

D. Bardauskui skirta 25 tūkst. eurų bauda ir atimta teisė ketverius metus dirbti vadovaujantį darbą valstybiniame, privačiame ir viešajame sektoriuje. Pasak Apeliacinio teismo, mero pareigos yra vadovaujančios, todėl meru jis dirbti toliau negalės. 

Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo.

D. Bardauskas teismui paskelbus nuosprendį sakė, kad „ieško kartoninių dėžių ir kraunasi daiktus“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas 57-erių D. Bardauskas kovą laimėjo tiesioginius mero rinkimus ir pradėjo trečią kadenciją Kupiškio rajono savivaldybės vadovo poste. Meru pirmąkart jis buvo išrinktas 2015 metais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder