Žvėrinčiuje jau įkurdintos iš „Raubonių parko“ konfiskuotos meškos

Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioniniame padalinyje, „Žvėrinčiuje“, jau įkurdintos rudojo lokio patelės, praėjusią savaitę konfiskuotos iš „Raubonių parko“, antradienį pranešė Miškų urėdija.

Šiuo metu meškos jaučiasi gerai, pamažu apsipranta naujoje vietoje.

„Didžiuliame voljere yra baseinas, smėlio zona, erdvios vidaus patalpos – namelis.

Voljeras įrengtas taip, kad lankytojai gali jas matyti tik iš vienos pusės, įrengta papildoma apsauginė tvora, apribojant lankytojų priėjimą prie pat voljero grotų, todėl sukeliamas streso lygis minimalus“, – sako Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio vadovas Romualdas Zebčiukas.

Planuojama, kad naujosios „Žvėrinčiaus“ gyventojos – dešimties metų rudojo lokio patelės – erdviame aptvare gyvens laikinai.

Rudojo lokio patelės bus maitinamos, atsižvelgiant į tai, kokį pašarą gaudavo anksčiau, ir į Lietuvos zoologijos sodo specialistų sudarytą maitinimo racioną lokiams.

Bendradarbiaujant su Aplinkos apsaugos departamentu, Lietuvos gyvūnų globėjų asociacija ir Lietuvos zoologijos sodu, dvi lokės perduotos, konfiskavus jas iš pažeidėjo.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija anksčiau atlikusi patikrinimą nustatė, kad „Raubonių parkas“ neteisėtai laiko ir eksponuoja gyvūnus, kurie yra saugomi ir įrašyti į draudžiamų laikyti gyvūnų sąrašą.

Praėjusią savaitę aplinkosaugininkai iš parko konfiskavo devynis laukinius gyvūnus. Be šių meškų, konfiskuotos ir keturios lūšys, viena beždžionė, apuokas ir miškinė kiaunė.

Dalis gyvūnų – lūšys ir beždžionė – laikinai bus apgyvendinti Lietuvos zoologijos sode.

Lankytojai meškas gali pamatyti „Žvėrinčiaus“ darbo valandomis nuo trečiadienio iki sekmadienio.

Vos prieš metus Telšių regioninio padalinio „Žvėrinčių“ paliko garbaus amžiaus sulaukęs meškinas Timofėjus. Lyginant su žmogaus amžiumi, manoma, Timofėjui buvo apie 100 metų.

Rudieji lokiai laisvėje išgyvena iki 30, o nelaisvėje – iki 47 metų, pranešė urėdija.

„Žvėrinčius“ įkurtas 1996 m. Beveik 70 ha plote eksponuojami Lietuvos miškuose sutinkami gyvūnai. Objektas lankomas nemokamai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder