Žygimantas Pavilionis

Žygimantas Pavilionis prakalbo apie atsaką Prezidentūrai, jei ši iki sutartos datos nepatvirtins ambasadoriaus Lenkijoje

(3)

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis prakalbo apie atsaką Prezidentūrai, jei ši iki sausio 29 d. nepatvirtins ambasadoriaus Lenkijoje. 

„Jeigu iki sutartos datos – sausio 29 d. vyksiančio Užsienio reikalų komiteto – Prezidentūra atsisakys svarstyti ir skirti prieš gerus metus pasiūlytus profesionalus, pareikšime savo poziciją“, – įraše Facebook dalijosi Ž. Pavilionis. 

„Ir jei reikės, tarsimės su kolegomis parlamentarais ir dėl papildomų teisinių būdų, kaip užtikrinti nenutrūkstamą ir efektyvią diplomatinės tarnybos veiklą, kuri veikė net ir okupacijos metais, todėl Prezidento rinkimų strategai kiekvieną savaitę pateikdami vis naują melą neturėtų manyti, kad jie sugebės profesionalią Lietuvos diplomatinę tarnybą sugriauti tik dėl savo asmeninių ar rinkiminių interesų“, – dėstė jis.

Eltai sekmadienio vakare jo pasiteiravus, apie kokias priemones kalbama, Ž. Pavilionis jų nepatikslino. Pasak jo, prieš imantis konkrečių žingsnių reikia suderinti pozicijas Užsienio reikalų komitete. Bet kuriuo atveju, teigė politikas, dauguma Lietuvos partijų yra nepatenkintos susidariusia situacija.

„Dabar atsiveria panaši situacija, kuri buvo susiklosčiusi su Lietuvos ambasadoriais Vašingtone ir Europos Sąjungoje. Ar prezidentas neišmoko savo klaidų? Susidaro įspūdis, kad jis sąmoningai jas daro. Aš nerandu jokio racionalaus paaiškinimo, kaip galima delsti skirti profesionaliausius žmones į raktines ES, NATO ir kitas sostines, nuo kurių priklauso mūsų likimai šiais metais“, – Eltai teigė URK pirmininkas.

ELTA primena, kad Prezidentūra ir valdantieji toliau ginčijasi dėl to, kas yra kaltas, jog Lietuvai strategiškai svarbi ambasada Lenkijoje neturi ambasadoriaus. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia neturįs atsakymo, kodėl Lietuvos ambasada Lenkijoje jau penktas mėnuo neturi vadovo. Šalies diplomatijos vadovas prezidentui sako pateikęs bent dvi ambasadorių kandidatūras, kurios buvo atmestos.

Prezidentūra aiškino, kad Užsienio reikalų ministerijos (URM) pasiūlytas kandidatas į ambasadoriaus postą nemokėjo lenkų kalbos. Šalies vadovas taip pat nurodė, kad ministeriją esą politizuoja ambasadoriaus Lenkijoje paskyrimo procesą bei bando proteguoti tam tikrus į šias pareigas siūlomus asmenis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder