Medžiotojai tikina kad jie gyvūnų nežudo

Medžiotojai kreipėsi į Seimą: tikina kad jie gyvūnų nežudo

(5)

Lietuvos medžiotojų draugija oficialiu raštu kreipėsi į Seimą reikalaudama keisti teisės aktus ir iš jų išbraukti terminą "žvėrių žudymas". Mat, pasirodo, medžiotojai žvėrių nežudo.

"Gerbiami tautos atstovai, Seimui 2022 m. gegužės 10 d. pripažinus „masinius Rusijos Federacijos
ginkluotųjų pajėgų ir samdinių vykdomus karo nusikaltimus Ukrainos teritorijoje (ypač Bučos, Irpinės, Mariupolio, Borodiankos, Gostomelio miestuose ir daugelyje kitų Ukrainos gyvenviečių), siekiant visiškai ar iš dalies sunaikinti ukrainiečių tautą, palaužiant jos dvasią, žudant ištisas šeimas" termino žudymas vartojimas Lietuvos teisės aktuose gyvūnų atžvilgiu devalvuoja terminą „žudymas", - taip prasideda kreipimosi į Seimą tekstas, kurį pasirašė Lietuvos medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas Gediminas Vaitiekūnas.

Jis medžiotojų vardu pareiškė, kad gyvybės atėmimo ir nužudymo terminai ir lietuvių kalba turi skirtingas prasmes: "nužudymas yra piktavališkas ir tyčinis, o gyvybės atėmimas yra netyčinis ir nepiktavališkas".

"Esamame Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme ir kituose įstatymuose yra įvestas neteisingas terminas "nužudymas" gyvūnų skerdimo prasme", - teigiama rašte.

Ir cituojami konkretūs straipsniai.

Pavyzdžiui, kad "ūkiniai gyvūnai turi būti apsaugoti nuo išgąsčio, skausmo arba kančių juos perkeliant, varant į aptvarus, pančiojant, svaiginant, skerdžiant arba nužudant".

"Pagal Baudžiamąjį kodeksą terminas "žudymas" yra suprantamas kaip žmonių žudymas. Jis netaikomas gyvūnams(...).

Paritetas įstatyme tarp žmogaus ir gyvūno nužudymo yra neteisinga sąmonės manipuliacija, ypač Ukrainos žudynių akivaizdoje.

Mūsų nuomone, gyvūnų atžvilgiu terminas "nužudymas" nėra vartotinas įstatymo ir teisės aktų tekstuose", - rašo medžiotojai ir reikalauja atitinkamai keisti kelis teisės aktus, iš jų išbraukiant žodį "žudymas", jei tai susiję su gyvūnais.

"Gyvūnų atžvilgiu visuose Lietuvos teisės aktuose pagal kontekstą „žudymo" terminą gyvūnų, žvėrių, žuvų ir pan. pakeisti terminais: „gyvūnų skerdimas", „medžiojimas", „nušovimas", „nutrenkimas elektra", „dobimas", „nudobimas" „nukirsdinimas", „išskrodimas", „gaišinamas gyvūnas", „numarinti gyvūną", „neatrankinius gaudymo ir gaišinimo būdus". Terminą „žudymas" galima vartoti tik žmogaus ar jo embriono atžvilgiu", - siūlo medžiotojai.

Tik įdomu, ar žvėreliams geriau nuo to, jei jų žudymas teisės aktuose bus įvardijamas ne žudymu, o konkrečiu nužudymo būdu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder