Namo administratorius pasikeitė be gyventojų žinios?

Į „Vakarų ekspreso“ redakciją kreipėsi Kalnupės g. 25-ojo namo gyventojai, kurie pasakojo, jog be jų žinios buvo priimtas sprendimas sudaryti jungtinės veiklos sutartį ir pasirinkti namo visų paslaugų teikėju bendrovę „Green admin“.

Gyventojai tikino, jog daugiabučio namo gyventojų susirinkimas neįvyko, o ir karantino ribojimai draudžia namo gyventojų susirinkimus. Tačiau sprendimas jau yra priimtas, o sutartyje įtraukta nuostata, jog gyventojai privalo sudaryti visų paslaugų sutartį tik su įmone „Green admin“.

„Vaikšto asmenys, beldžiasi į duris, siūlo atsisakyti administratoriaus “Mano būstas„, sako, jog brangsta valymo paslaugos. Aš nepasirašiau, nesutikau. Bet vėliau sužinojau, jog namas jau perimtas, jau yra sudaryta jungtinė veiklos sutartis, be jokio susirinkimo, be jokios informacijos, be galimybės susipažinti su paslaugų kainomis ir sąlygomis. Žmonės juk turi būti dėl to informuojami“, - sakė Kalnupės g. 25-ojo namo gyventoja.

Susisiekus su daugiabučių namų administravimo ir priežiūros įmonės „Green admin“ vadovu Mindaugu Starkumi ir pasiteiravus, kaip buvo sudaryta jungtinės veiklos sutartis bei ar buvo organizuojamas daugiabučio namo gyventojų susirinkimas, vadovas tikino, jog tai buvo pačių gyventojų sprendimas.

„Negaliu pakomentuoti, nes gyventojai patys rinkosi, mes neorganizavome tokių dalykų. Tai yra gyventojų sprendimas, mes nieko nesprendžiame“, - sakė M. Starkus.

Istorija kartojasi?

Remiantis VĮ Registrų centro duomenimis, įmonė „Green admin“ anksčiau vadinosi UAB Būsto ir plėtros investicijų centru ir buvo siejama su panašaus pobūdžio veikla. Pasipiktinę klaipėdiečiai pasakojo, jog praeityje jau yra buvę atvejų, kai įmonė Būsto plėtros ir investicijų centras galimai neteisėtai siekė administruoti ir kitus daugiabučius namus.

2013 metais Minijos gatvės 135A namo būstų savininkai kreipėsi į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo asmenų, siekusių galimai neteisėtais būdais įgyti minėto namo administravimą, veiksmų. Tuokart daugiabučio namo gyventojai ieškojo administratoriaus ir pasisakė už kitą įmonę, tačiau susirinkimo protokole buvo nurodyta, kad jo dalyviai vienbalsiai pritarė minėtos bendrovės pasirinkimui.

Pasiteiravus, ar ir Kalnupės g. 25-ojo namo gyventojai ketina dėl netikėtai pasikeitusio namo administratoriaus kreiptis į prokuratūrą, sakė dar nežinantys.

Administratorių keitimo tvarka

Pagal Klaipėdos miesto savivaldybės pateikiamą informaciją, norint keisti bendrojo naudojimo objektų administratorių, likus šešiems mėnesiams iki administravimo pabaigos, ne mažiau 1/5 daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai turi pateikti raštišką laisvos formos prašymą dėl administratoriaus paskyrimo klausimo iš naujo. Kitu atveju - ne mažiau kaip 1/4 daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų pateikia raštišką prašymą Savivaldybės administracijai organizuoti administratoriaus pakeitimą.

Prašyme turi būti nurodyta prašymą teikiančių daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų vardai, pavardės, parašai, kontaktinis telefono numeris. Prašymai pateikiami Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai (Liepų g. 11).

Raktažodžiai
Sidebar placeholder