Naujausios apšvietimo tendencijos: sprendimai energetinių išteklių taupymui ir žmogaus gerbūviui

Apšvietimas – reikšmingas veiksnys žmogaus gerbūviui, gyvenimo ritmui. Naujausiose šių metų apšvietimo technologijų ir dizaino inovacijose daug dėmesio skiriama apšvietimo kaip švaros funkcijai, kuomet šviesos pagalba valomas pastatuose cirkuliuojantis oras bei dezinfekuojami paviršiai.

Apšvietimas – išmanaus ir „sujungto” pasaulio centre. Būtinybė tausoti išteklius, auganti natūralių, neapdorotų medžiagų bei biologiško plastiko paklausa suteikia dizaineriams naujas erdves kūrybai. Tvarumas ir ekologiškas dizainas išskiriami kaip jungiamoji grandis ir įkvėpimas visiems šiuolaikiniams apšvietimo sprendimams. Tvarumas išlieka svarbia tema, vienijančia visas svarbiausias tendencijas. Žmogaus atsigręžimas į gyvąjį pasaulį atskleidžiamas per natūralių medžiagų panaudojimą, spalvas bei gaminių perdirbimo galimybes. Tai pamatas kuriantiems ateičiai”, – apie šiais metais vyraujančias apšvietimo tendencijas pasakojo Namų idėjų centro NIC atstovė Rasa Vileikytė.

Naujos kartos medžiagos

Šiuolaikinis dizainas atspindi gamtos vertybes – tvarią energiją, natūralų grožį. Šias apraiškas apšvietimo gaminiuose galime stebėti per rafinuotas medžiagiškumo inovacijas. „Naujos kartos medžiagos interjero sprendimuose – sparčiai auganti kryptis. Kaip pavyzdį galima įvardyti celiuliozės audinį, gaminamą iš vaisių pluošto ir naudojamą lempų gaubtams. Siekiamybe tapo inovacijų idėjas paimti iš gamtos, jas išpildyti ir pritaikyti namų ar kitoms erdvėms. Technologines inovacijas išpildo spalviškumo kuriama estetika, kurioje gamta atsiskleidžia šiltų žemės ir mineralų atspalviais. Visa tai dedikuota organinio gyvenimo ištakoms”, – pasakojo specialistė.

Išmanūs sprendimai

„Šviesa leidžia geriau suprasti mus supantį pasaulį, lemia mūsų savijautą, sveikatą ir veiklumą. Šviesos intensyvumas gali pakelti darbingumą, padidinti dėmesio sutelkimą, sveikatą ir komfortą, tuo pačiu metu apšvietimo kaštus sumažinant iki 40 proc.”, – pasakojo R. Vileikytė

Šiuolaikinės apšvietimo sistemos automatiškai sureguliuoja šviesos raiškumą, priklausomai nuo paros meto, taip atitinkamu metu sukuriant tinkamiausią apšvietimą. Apšvietimas gali būti automatizuojamas, atsižvelgiant į laiką, žmonių atliekamą veiklą.

Akcentinio apšvietimo sprendimai

Reikšmingi pokyčiai stebimi dekoratyvinių šviestuvų sprendimuose, kuomet burbulus ir baltus gaubtus keičia spalvotas stiklas, taip pat akcentinio apšvietimo gaminiuose. „Bene ryškiausia kryptis sektoriuje – išmaniųjų namų sprendimų plėtra, kuomet išmanaus apšvietimo naujovės tampa prieinamos kiekvienam namų ūkiui“, –  pasakojo R. Vileikytė.

Vis daugiau gamintojų pristato magnetines apšvietimo sistemas. Didelio susidomėjimo ši sistema sulaukė dėl savo funkcionalumo, patogumo naudoti ir energetinio efektyvumo. Magneto principu veikiantys šviestuvai tvirtinami prie metalinių bėgelių, kurie prietaisui tiekia reikiamą energijos kiekį. Todėl šviesos šaltinį galima lengvai nuimti ir pritvirtinti naujoje vietoje. „Tokie šviestuvai vertinami ir dėl plačių galimybių nustatyti reikiamą šviesos sklidimo kampą, apšvietimo intensyvumą ir toną, bei 360 laipsnių krypties keitimo galimybių. Metalinis tvirtinimo rėmas pagamintas taip, kad optimaliai naudotų energetinius resursus”, – pasakojo Rasa. Pasak specialistės, viena didžiausių naujienų – lankstūs šviečiantys vamzdeliai, galintys įgauti įvairiausias formas. Šie sprendimai keičia jau įprastomis tapusias paslėptas LED juostas. 

„Augantys energetinių išteklių kaštai daugelį verčia susimąstyti apie išmanius energijos taupymo sprendimus. Apšvietimo sektoriaus inovacijos reaguoja į šias realijas. Naujausi gaminiai subalansuoja energetinių išteklių taupymą su patogiu gyvenimu”, – pasakojimą apie naujausias apšvietimo tendencijas pabaigė Namų idėjų centro NIC atstovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder