Nelegalai nusitaikė į kaimynines šalis? (1)

Lietuvos valdžia nuolat kartojo, kad nesustabdomais srautais per kiaurą šalies sieną pas mus plūstantys nelegalai yra Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos kerštas už išprašytas sankcijas ir kišimąsi į kaimyninės valstybės vidaus reikalus.

Dabar jiems gali tekti ieškoti naujų argumentų savo neveiklumui ir nekompetencijai pagrįsti, nes padėtis pasienyje ima keistis.

Opozicinis „Telegram" kanalas „Nexta" pranešė, kad antradienį devyni Irako piliečiai buvo sulaikyti jau ties Baltarusijos-Latvijos siena.

Skelbiama, kad sulaikytieji nelegalai buvo nugabenti į Daugpilyje esantį Užsieniečių registracijos centrą.

Įdomu tai, kad latviai, skirtingai nuo rankytėmis skėsčiojančių ir veiksmų tik prieš savus žmones tesugebančių imtis Lietuvos pareigūnų, dėl neteisėto valstybinės sienos kirtimo sulaikytųjų atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Ta proga „Nexta" kanalas ironizuoja, kad Lietuva nelegalų jau nebedžiugina, todėl šie ieško kur geriau...

Archyvų nuotr.

Baltarusių opozicionierių teigimu, nelegalai iš Irako jau taiko ir į Latviją. Latvijos sienos apsaugos tarnybos nuotr.

Raktažodžiai
Rimtų teisininkų išvada: sienas galima uždaryti, tam nėra jokių teisinių kliūčių. Tai yra tik politinės valios ir atsakomybės reikalas. Todėl reikia baigti svaičioti, ieškoti ir kurti priešus šalies viduje, kiršinti visuomenę, o svarbiausia – savo bejėgyste užprogramuoti rimtas ateities socialines ir politines problemas. Prezidentas, vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas kartu su Vyriausybe turi imtis darbo. Šiandien.
Vidas Rachlevičius, 2021-07-29 09:55
Sidebar placeholder