Nuo spalio iki gruodžio pabaigos bus ribojama ungurių žvejyba – ministerija

Nuo spalio iki gruodžio pabaigos bus ribojama ungurių žvejyba

Lietuvoje Kuršių mariose ir jūroje verslinė bei mėgėjų ungurių žvejyba šiemet bus draudžiama nuo spalio pradžios iki gruodžio pabaigos, penktadienį pranešė Aplinkos ministerija.

Toks ribojimas priimtas, remiantis Europos Sąjungos (ES) Tarybos reglamentu, kuriuo 2022 metams nustatomos tam tikrų žuvų išteklių ir žuvų išteklių grupių žvejybos galimybės.

Remiantis mokslininkų tyrimais, minėtuose vandens telkiniuose unguriai aktyviausiai migruoja būtent šiuo laikotarpiu.

Kuršių mariose ir jūroje bus draudžiama ne tik tikslinė ungurių žvejyba, bet taip pat bus draudžiama atsitiktinai sugautus ungurius turėti laive, tinklelyje, varžoje.

Visus atsitiktinai sugautus ungurius privaloma nedelsiant paleisti.

Kituose vidaus vandens telkiniuose ungurių žvejyba nebus draudžiama. Pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, žvejui mėgėjui per vieną žvejybą leidžiama sugauti tris ungurius.

Jūroje ungurių mėgėjų žvejyba draudžiama ištisus metus.

Tokį sprendimą Europos Komisija priėmė laikydamasi atsargumo principo ir įvertinusi praėjusių metų pabaigoje

Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos (ICES) pateiktą siūlymą uždrausti europinių ungurių verslinę ir mėgėjų žvejybą jūrų ir vidaus vandenyse, visose ungurių buveinėse, visų ungurių vystymosi stadijų.

Taip pat ICES rekomenduoja imtis priemonių, kad būtų sumažintas hidroelektrinių ir kitos žmonių veiklos daromas neigiamas poveikis ungurių ištekliams.

Už neteisėtą žvejybą gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą ungurį teks atlyginti po 480 eurų žalą žuvų ištekliams.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder