Pasaulinei žemės dienai paminėti – tradicijų Uosto direkcijoje tąsa

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija tęsia jau tradicija tapusį Žemės dienos minėjimą su uostamiesčio moksleiviais. Vidurdienį suplazdėjo Žemės vėliava, tuo pat metu davusi startą gamtosauginiam forumui, kurio tema šiemet – „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“.

„Labai svarbu, kad kalbėtume apie tai, kiek vartojame ir kaip vartojame, kaip gaminame ir transportuojame savo produkciją, kaip judame keliaudami po pasaulį arba savo kasdienybėje. 

Pasaulinė žemės diena yra tinkama proga apie tai kalbėti ir pasižadėti keisti savo įpročius, mažinti savo pėdsakus“, – sveikindamas forumo dalyvius sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Žemės dienos proga Uosto direkcijoje nuo 2012-ųjų organizuojamas 8–12 klasių moksleivių forumas, kasmet nagrinėjantis vis kitas temas. Šiemet pagrindinis dėmesys – Klaipėdos miestui.

Anot organizatorių, renginio tikslas – skatinti moksleivius domėtis Klaipėdos miestu, stiprinti jaunosios kartos ekologinę kultūrą bei sugebėjimus geriau pažinti savo gyvenamąją aplinką.

„Mūsų gero gyvenimo sąrašas yra begalinis: į darbą keliaujame automobiliais, atostogauti skrendame lėktuvais, drabužius perkame vieną po kito, negalvodami, ar jų tikrai reikia, maisto produktus apsilankę parduotuvėje kaskart dedame į naują plastikinį pirkinių maišelį.

Tačiau dėl gero mūsų gyvenimo, kenčia Žemė. Mes ją gręžiame, išgauname, gaminame ir dar ją apkrauname daiktais, kurie mums tampa nebereikalingi.

Daiktais, kurie nesuyra dešimtmečius ar šimtmečius, tad šiandien yra puiki proga jos atsiprašyti, susimąstyti ir pradėti keisti savo įpročius“, – forumo dalyviams sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Gamtosauginiame moksleivių forume „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“ pranešimus įvairiomis Klaipėdai aktualiomis gamtosaugos, ekologijos temomis skaitė ir savo įžvalgas apie aplinkosaugines problemas pristatė 15 moksleivių.

Renginį organizavo asociacija „Žalia banga“ kartu su Klaipėdos moksleivių saviraiškos centru ir Uosto direkcija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder