Baltarusija rengia antrą energetikos sistemos bandymą

Baltarusija sekmadienio vidurnaktį vėl atjungia visas keturias aukštos įtampos elektros linijas su Lietuva, testuodama savo energetikos sistemą. Tai jau antras toks iki 24 valandų trunkantis bandymas šią savaitę. Pirmasis įvyko ketvirtadienį du kartus po 24 valandas – balandžio 8 ir 11 dienomis.

Lietuvos elektros perdavimo operatorė „Litgrid“ anksčiau pranešė, kad per bandymus sumažinami ir Lietuvos bei Latvijos jungčių pralaidumai.

Tačiau BNS kalbinti kai kurių elektros tiekimo bendrovių atstovai penktadienį sakė, kad linijų atjungimas bei mažesnis pralaidumas su Latvija neturi įtakos elektros kainoms šalyje.

„Litgrid“ informavo, jog Lietuvos elektros sistemos stabilumą bandymų metu užtikrina rezervai, jungtys su Lenkija, Švedija, Latvija ir Rusijos Karaliaučiaus sritimi.

Minskas skelbia, kad bandymai vyksta siekiant įvertinti šalies sistemos patikimumą, Baltijos šalims ateityje ketinant pasitraukti iš IPS/UPS sistemos (BRELL žiedo) ir pradedant veiklą Astravo atominei elektrinei (AE).

Baltarusija anksčiau planavo bandymus atlikti balandžio 5-11 dienomis, tačiau Latvijos ir Estijos operatorės nesutiko, kad visos keturios Lietuvos ir Baltarusijos jungtys būtų atjungtos tokiam laikui, nes pagal BRELL sutartį linijas galima atjungti ne daugiau kaip 24 valandoms.

Tuomet sutarta jas atjungti du kartus po 24 valandas – balandžio 8 ir 11 dienomis.

Astravo AE  © SCANPIX / nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder