JAV iždo sekretorė J. Yellen ragina įvesti pasaulinį minimalų pelno mokesčio tarifą

JAV iždo sekretorė Janet Yellen paragino įvesti bendrą pasaulinį minimalų pelno mokesčio tarifą bendrovėms, kurios veikia tarptautiniu mastu.

„Dirbame su G20 (Didžiojo dvidešimtuko) šalimis dėl pasaulinio minimalaus pelno mokesčio tarifo, kuris nutrauktų lenktynes iki dugno“, – Čikagos pasaulinių reikalų tarybos konferencijoje sakė J. Yellen.

„Kartu mes galime panaudoti pasaulinį minimalų pelno mokestį, kad užtikrintume, jog ekonomika klestėtų dėl lygybės tarptautinių korporacijų apmokestinimo srityje, o tai paskatintų inovacijas, augimą ir gerovę“, – teigė ji.

Ankstesnė prezidento Donaldo Trumpo administracija atmetė tokius bandymus, baimindamasi, kad tai pakenks JAV korporacijoms, veikiančioms visame pasaulyje.

D. Trumpas taip pat pasisakė prieš skaitmeninių paslaugų mokesčio idėją tokioms interneto bendrovėms, kaip „Amazon“, „Google“ ar „Apple“. Ši mintis daugiausia palaikymo susilaukė Europoje.

Naujoji prezidento Joe Bideno administracija svarsto ir tokio mokesčio galimybę bei ieško kompromisinio sprendimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rėmuose.

Europos kritikai ilgą laiką teigė, kad JAV korporacijos moka pernelyg mažai mokesčių užsienio rinkoms, kuriose vykdo veiklą.

Darius Mikutavičius (DPA)

Sidebar placeholder