Karantinas užkniso juodai: Melagių dienos vakarėlį belgų policijai teko gesinti vandens patrankomis

Kantrybė trūko. Tik taip tikriausia galima pavadinti ketvirtadienį po pietų įvykusius policijos ir jaunimo susirėmimus Briuselyje, po kurių kelios dešimtys pareigūnų buvo sužeisti ir panašiai tiek asmenų buvo suimta. Belgija jau nuo spalio gyvena tam tikro karantino sąlygomis – neveikia barai, restoranai, draudžiama keliauti iš šalies, galioja komendanto valanda.

Prieš Velykas dėl augančio COVID-19 susirgimų skaičiaus ribojimai buvo dar labiau sugriežtinti: uždarytos mokyklos, į daugumą parduotuvių – tik su išankstiniu užsirašymu, lauke galima būti tik keturiese, pasikviesti į namus – tik vieną asmenį.

O trečiadienį Briuselio pirmosios instancijos teismas nusprendė, kad Belgijos pandemijos valdymo priemonės neturi teisinio pagrindo ir kad ministrų dekretų naudojimas apribojimų įvedimui be parlamentinės kontrolės buvo neteisėtas. Mat visi ribojimai Belgijoje buvo priimami vadovaujantis 2007 m. Civilinės saugos įstatymu, o teismas nurodė, kad šis įstatymas, skirtas stichinėms nelaimėms, negali būti naudojamas pandemijos valdymui.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad teismas panaikino karantino ribojimus, tačiau taip nėra ir iš esmės niekas nesikeičia. Teismas tik nurodė, kad Belgijos vyriausybė turi per 30 dienų adaptuoti įstatyminę bazę, kuria grindžiami sprendimai. O vyriausybė paskelbė, kad užginčys šį teismo sprendimą ir kartu pradėjo naujojo Pandemijos įstatymo svarstymą parlamente.

Visa tai ir netikėtai šiltas pavasaris (antradienį-ketvirtadienį Briuselyje buvo virš dvidešimt laipsnių šilumos) tikėtina prisidėjo prie to, kad Melagių dieną socialiniuose tinkluose paskelbta žinutė apie netikrą festivalį viename iš Briuselio parkų susilaukė milžiniško palaikymo. „Festivalyje“ pranešė dalyvausiantys 70 tūkst. žmonių, o apie 2 tūkst. (kai kuriais duomenimis – 5 tūkst.) išties susirinko į nelabai toli nuo miesto centro esantį „Bois de La Cambre“ parką, į kurį ir taip tik išlindus saulutei suplūsta briuseliečiai.

Ketvirtadienio vėlyvą popietę minios jaunimo šoko, linksminosi, vartojo alkoholinius gėrimus (viešoje vietoje pandemijos metu tai draudžiama) ir kitaip pažeidinėjo karantino taisykles, todėl sulaukė policijos dėmesio. Tiesa, patys pareigūnai iš pradžių nelabai žinojo, ką daryti. Kaip rašo vietos spauda, viena pareigūnė, stebėdama visą tai atsiduso: „Ir ką mes dabar darysime?“

Iš pradžių pareigūnai per garsiakalbius ragino skirstytis ir grasino baudomis, tačiau tai mažai ką išgąsdino ir galiausia tiek raitoji, tiek riaušių malšinimo policija ėmėsi vaikyti jaunimą. Šis atsakė mėtydamas į pareigūnus akmenis, butelius, viską, kas pasitaikė po ranka. Galiausia į „Bois de La Cambre“ mūšį (taip šmaikštuoliai jau praminė ketvirtadienio įvykius) įsitraukė policijos mašinos su vandens patrankomis. Tai jaunimo neatvėsino.

Vis dėlto „mūšis“ baigėsi po maždaug keturių valandų, jau sutemus. Pareigūnai pasitelkė ne tik vandens patrankas, bet ir dronus bei sraigtasparnį, kuris net ir pasibaigus susirėmimams dar ilgai suko ratus netoli parko.

Pranešama, kad vienokius ar kitokius sužeidimus patyrė 26 pareigūnai, taip pat septyni policijos žirgai. 22 „festivalio“ dalyviai buvo suimti, aštuoniems prireikė medikų pagalbos.

Briuselio meras Philippe’as Close’as padėkojo pareigūnams ir gyventojams, kurie laikosi taisyklių, o „festivalio“ dalyvius pasmerkė.

Belgijos vidaus reikalų ministrė Annelies Verlinden ketvirtadienio įvykius pavadino „antausiu visiems, kurie laikosi koronaviruso ribojimų“.

Susirėmimai Briuselyje  © SCANPIX  nuotr

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder