Nelegalūs karantino vakarėliai Belgijoje – ir šimtai dalyvių, ir komiška ar tragiška pabaiga (2)

Jei pasakytumėte, kad šeštadienio nelegalus vakarėlis Vilniuje, kuriame dalyvavo apie šimtą studentų, – „pasaulio pabaiga“, turint omenyje augančius COVID-19 skaičius, Belgijos policija tik nusišypsotų. Belgų pareigūnai jau įprato vykti į tokius karantino vakarėlius, kuriuose kartais susirenka net 300 žmonių. Tiesa, kartais tokie neteisėti renginiai baigiasi tragiškai.

Naktį į sekmadienį Briuselio priemiesčio policija užbaigė reivo muzikos vakarėlį, kuriame dalyvavo apie 300 žmonių. Atvykusius pareigūnus jaunimas pasitiko ne nuleidę akis ir ištiesdami savo dokumentus baudoms surašyti, o butelių lietumi. Nė vienas pareigūnas nenukentėjo, rašo „The Brussels Times“, bet daliai linksmuolių prireikė medikų pagalbos, kai jie nesėkmingai bandė pasprukti per sandėlio, kuriame vyko vakarėlis, stogą.

„Asmens pranešimo sulaukėme 4 val. ryto, sekmadienį. Jis matė daug atvykstančių automobilių ir taksi.

Kai komanda atvyko patikrinti, aptiko, kad vyksta reivo vakarėlis, kuriame dalyvavo nuo 200 iki 300 žmonių“, – pasakojo policijos atstovas spaudai Jeroenas Beke Smetsas.

Pareigūnams teko kviesti papildomas pajėgas dėl karantino ribojimų pažeidėjų. Kaip žinoma, Belgijoje ne tik draudžiami vakarėliai, bet ir galioja komendanto valanda (Belgijoje – nuo 24 val., Briuselyje – nuo 22 val.).

Policija išsiaiškino renginio organizatorius, taip pat konfiskavo jų muzikos aparatūrą. Nors visi dalyviai nebuvo sulaikyti, pareigūnai tikisi nustatyti jų asmenybes iš vaizdo įrašų.

Noriu pareikšti kuo giliausią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Šio baisaus įvykio tyrimas vyksta.

Archyvų nuotr.

Linksmybės baigėsi jaunuolio mirtimi

Antverpene tą patį savaitgalį vykęs mažesnis vakarėlis baigėsi tragiškai. 21 metų jo dalyvis žuvo, kai bandė pabėgti nuo policijos per viešbučio, kuriame su dar 7 asmenimis linksminosi, langą.

„Aš šokiruotas dėl jauno Antverpeno gyventojo mirties praėjusią naktį, – sakė miesto meras Bartas De Weveris. – Noriu pareikšti kuo giliausią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Šio baisaus įvykio tyrimas vyksta.“

Taip pat Antverpene savaitgalį moteris susižeidė petį, kai bandė per langą pabėgti irgi iš policijos aptikto nelegalaus vakarėlio, kuriame dalyvavo 16 žmonių, įskaitant vaikus.

Beje, praėjusiais metais visame pasaulyje nuskambėjusioje vyrų orgijoje Briuselyje europarlamentaras iš Vengrijos taip pat bėgo nuo pareigūnų per langą, bet susižeidė ir buvo sulaikytas.

Į kitą vakarėlį tame pačiame Briuselio rajone atvykę pareigūnai jo dalyvius turėjo krapštyti iš visur: rūsio, spintų, stogo, o vienas dalyvis paprasčiausiai atsigulė ant grindų ir užsidengė antklode.

Archyvų nuotr.

Pasislėpė saunoje

Ne visada karantino vakarėlių dalyviai Belgijoje bando sprukti. Dalis bando slėptis. Kovo viduryje Maseiko mieste patruliuojanti policija prie vieno namo pastebėjo daug automobilių ir šviesos, muziką, sklindančią pro langus. Patekus į namą viskas rodė, kad čia vakarėlis, tačiau nebuvo svečių. Vis dėlto netrukus pareigūnai aptiko 14 jo dalyvių, pasislėpusių saunoje.

Gruodžio mėnesį policija nutraukė vakarėlį viename Briuselio, Laekeno rajono, kaljanų bare, kuriame buvo susirinkę apie 100 žmonių ne tik iš Belgijos, bet ir Nyderlandų bei Prancūzijos. Juos į vakarėlį atvežė specialiai užsakyti autobusai.

Barbekiu požeminiame garaže nepavyko

Kitame Belgijos sostinės rajone, Anderlechte, grupė asmenų sumanė surengti barbekiu vakarėlį, bet, kad niekas nepastebėtų, nusprendė kepsniais pasilepinti požeminiame garaže. Tačiau suveikė dūmų detektoriai ir netrukus atvyko ugniagesiai bei policija. Be to, vienas vakarėlio dalyvis atsidūrė ligoninėje dėl apsinuodijimo dūmais.

Į kitą vakarėlį tame pačiame Briuselio rajone atvykę pareigūnai jo dalyvius turėjo krapštyti iš visur: rūsio, spintų, stogo, o vienas dalyvis paprasčiausiai atsigulė ant grindų ir užsidengė antklode.

Dar vieno vakarėlio, taip pat Anderlechte, metu policija turėjo kviesti ugniagesius, kad jie padėtų nulipti trims dalyviams nuo stogo, kur jie bandė slėptis, o aptikti nesugebėjo patys nusileisti.

Belgų noro linksmintis neatvėsina net piniginę smarkiai patuštinti galinčios baudos: nelegalių karantino vakarėlių dalyviams – nuo 250 iki 750 eurų, o organizatoriams – iki 4 tūkst. eurų.

geju ir lezbeciu klubai nera draudziami vakaru Europoje taip pat ir Belgijoje ir karantino metu veikia pilnu pajegumu ir kvieciami nebarzduoti jaunuoliai kuriems bus suteiktos pedagogines pamaokekles tokios kaip isaiskino Lietuvoje zymus kalbininkai ......
Klubai , 2021-04-16 14:26
Žodžiu, daugiau aukų iš "valdymo" nei "pandemijos". Kaip netikėta.
žodžiu, 2021-04-14 13:20
Sidebar placeholder