Įvykus staigiems temperatūros pokyčiams ir atvėsus orams tampa nesudėtinga peršalti bei susirgti. Kaip prisitaikyti prie pakitusios temperatūros, kaip rengtis permainingais orais bei kokios natūralios priemonės padės išlaikyti šilumą, dalijasi natūralių audinių specialistė ir vilnos gaminių kūrėjų „Flokati” atstovė Sandra Raibužienė.
Išlaikykite šiltas kojas
Staiga atvėsus orams turime nepamiršti keisti ir aprangos įpročius. Vienas tokių – vasaros metu visai pamirštos arba dėvėtos trumpos kojinės.
„Jei nenorite peršalti ar pradėti sloguoti, siūlau pamiršti nuogas kulkšnis. Ypač kai termometras ryte rodo penkis ar keturis laipsnius šilumos. Besirinkdami kojines atkreipkite dėmesį ir į jų sudėtį – norėdami išlaikyti pėdas šiltesnes, rinkitės medvilnines ar vilnones kojines. Taip pėdos kvėpuos, nedrėks ir jausitės šilčiau”, – kalbėjo specialistė.
Besikeičiančiais orais rinkitės liemenes
Kai rugsėjį orai dienos metu keičiasi ne kartą, perkaisti ar peršalti galima itin lengvai. Moteris pataria tokiais atvejais dėvėti liemenę.
„Kol dar nesinori po vasaros pereiti prie striukių ir paltų nešiojimo, išbandykite liemenę. Ji jus sušildys saulei pasislėpus už debesų. Taip pat neperkaisite jai vėl iš už jų išlindus. Liemenė puikiai tiks ir norint pavakaroti rudens vakarais terasoje ar sodyboje. Tokiu atveju patarčiau rinktis ilgesnę ir storesnę liemenę”, – pasakojo S. Raibužienė.
Labiau šildančios arbatos
Jei vasarą pripratome su savimi nešiotis vandens gertuves, tai rudenį jas moteris pataria keisti į termosus ar daugkartinius kavos puodelius. Anot specialistės, yra tam tikros arbatos, kurios šildymo funkciją atlieką ypatingai gerai.
„Turbūt bene populiariausios vėsesniu metu lietuvių tarpe yra aviečių bei imbiero su citrina arbatos. Kai norite greitai sušilti patarčiau gerti ir cinamono arbatą. Ją pasiruošti nėra sudėtinga – paprasčiausiai sulaužius cinamono lazdelę užpilkite verdančiu vandeniu. Šio tipo arbatos dėl savo sudėties ir savybių greičiau leis sušilti nei įprastos juoda ar žalia arbatos“, – kalbėjo pašnekovė.
Nepamirškite galvos apdangalų
Ar pastebėjote, kad būnant lauke ir esant žemesnei temperatūrai pakanka vos kelių minučių, jog ausys sušaltų? Norėdami jaustis šilčiau – pasirūpinkite ausų šiluma.
„Ausis daugiausia sudaro kremzlės ir jose yra mažiau raumenų bei riebalinės masės, kuri saugo kūną nuo šalčio. Tad jos atšąla greičiau nei kitos kūno dalys. Apsaugodami ausis nuo šalčio, patys taip greitai neatvėsite. Jei nemėgstate nešioti kepurių, siūlau išbandykite galvajuostes. Ypatingai moterims, šiuo metu yra didelis skirtingų galvajuosčių pasirinkimas”, – kalbėjo pašnekovė.
Moteris primena, kad šilčiausiai jūsų galva jausis dėvint galvos apdangalus iš natūralaus pluošto.
Pasirūpinkite šiltu miegu
Specialistė taip pat pataria kaip šilčiau išsimiegoti atvėsus orams.
„Jei miegate po sintetine antklode, patarčiau lovos gale turėti papildomą vilnonį užklotą ar pledą. Tokiu atveju jums nereikės keltis vidury nakties, kai sušalus kojoms norėsite iš spintos pasiimti storesnę antklodę. Vis tik jei norite gultis į šiltą lovą patarčiau rinkitės patalynę iš natūralaus pluošto – medvilnės ar vilnos. Šios medžiagos pasižymi geru oro laidumu, todėl patalynė išlieka sausa, nesukeldama drėgmės pojūčio”, – patarimais dalinosi „Flokati” atstovė.
Rašyti komentarą