„Kol Seime Partnerystės įstatymo projektas nėra įregistruotas, prezidentas negali turėti pozicijos dėl jo.
Prieš prasidedant šiai Seimo sesijai prezidentas pasveikino iniciatyvą įteisinti partnerystės institutą ir palinkėjo rasti kuo platesnį sutarimą Seime šiuo klausimu“, – Alfa.lt teigė prezidentūros atstovas.
Partneriai negalėtų įsivaikinti
Kiek anksčiau šią savaitę žiniasklaida pranešė, jog valdančiosios dešiniųjų koalicijos atstovai siūlo įteisinti lyčiai neutralią partnerystę. Ją būtų galima sudaryti civilinės metrikacijos įstaigose, o nutraukti porai neturint vaikų galėtų ir notaras, tačiau partneriai negalėtų įsivaikinti. Šių įstatymų projektai vis dar yra derinimo stadijoje.
Partnerystės įstatymų projektų parengimą inicijavo ir Įstatymų projektus šiuo metu rengia Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Tomas Vytautas Raskevičius, Paulė Kuzmickienė, Andrius Navickas, Ieva Pakarklytė bei Eugenijus Gentvilas.
V.Čmilytė-Nielsen © Fotobankas
Prezidentas visuomenės požiūrį jau žino, tačiau savo pozicijos neatskleidžia
Neseniai prezidentas G. Nausėda inicijavo visuomenės apklausą, kurios metu buvo teiraujamasi ir apie Partnerystės Įstatymą.
Alfa.lt gautais duomenimis, apklausoje buvo klausiama, ar Lietuva turėtų priimti Partnerystės įstatymą, išplečiantį tos pačios lyties porų civilines teises. 54,8 proc. apklaustųjų nepritarė minėtam įstatymui, dar 15,5 proc. žmonių atsakė „greičiau tam nepritariantys“.
Šiam įstatymui pritaria 19,5 proc. apklausos dalyvių, o 10,2 proc. neturi nuomonės.
Apklausą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ balandžio 8–17 d. Interviu telefonu metodu apklaustas 1001 šalies gyventojas, šis tyrimas vyko 31 mieste ir 35 kaimuose. Apklausoje buvo pateikta 14 klausimų, susijusių su šiuo metu svarbiais klausimais visuomenei.
„Gyvename visuomenėje, kurioje privalome gerbti vienas kitą“
Pernai pavasarį per prezidento rinkimų debatus LRT televizijoje G. Nausėdos buvo paklausta, ar per LGBT eitynes jis įsisegtų vaivorykštės spalvų ženklelį, jeigu bendruomenė to paprašytų. Tuo metu būsimas prezidentas teigė, kad demonstruoti solidarumą LGBT asmenų atžvilgiu privalu.
Aš ženklelį įsisegčiau, nes taip pademonstruočiau savo solidarumą brutaliam nesuvokimui, kad gyvename visuomenėje, kurioje privalome gerbti vienas kitą.
"Jeigu matysiu bent menkiausias tokio netolerantiškumo apraiškas, aš tikrai į tai reaguosiu ir pareikšiu savo žmogiškąjį solidarumą“, – tuomet atsakė G. Nausėda, vėliau išrinktas šalies vadovu.
Rašyti komentarą