Privačiame tvenkinyje laikė invazinį vėžlį: gresia 200-400 eurų bauda

(1)

Aplinkos apsaugos departamento( AAD) Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai auginantį invazinį vėžlį, rašoma AAD pranešime žiniasklaidai.

Vėžlys buvo paimtas ir perduotas gyvūnų priežiūros centro darbuotojų laikinai priežiūrai. O už tai, kad privačiame tvenkinyje buvo laikomas invazinės rūšies – raštuotasis vėžlys, asmeniui gresia bauda nuo 200 iki 400 eurų.  

„Lietuvos invazinių rūšių sąraše yra 35 augalai ir gyvūnai. Šių rūšių žala mūsų biologinei įvairovei ypač didelė, todėl jas būtina neleisti joms plisti. Raštuotieji vėžliai į invazinių rūšių sąrašą buvo įtraukti todėl, kad platina salmoneliozę ir išstumia vietinę – balinį vėžlį“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Grudzinskas. 

Pastebima, kad invazinės rūšys vis labiau plinta, pavyzdžiui, raštuotųjų vėžlių jau prieš keletą metų buvo aptikta, Druskininkų ir Kauno ežeruose, Neryje. Be to, Lietuvoje retiems ir saugomiems baliniams vėžliams grėsmę kelia ir puošnieji vėžliai. 

AAD primena, kad radus invazinį vėžlį ar bet kurį kitoą invazinės rūšies gyvūną gamtoje, reikėtų iškart pranešti Gyvūnų globėjų asociacijai arba telefonu 112. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder