Rugsėjo 1-ąją Klaipėdoje duris atvers nauja universitetinė gimnazija

Nors didieji Lietuvos miestai jau seniai turi universitetines gimnazijas, Klaipėda šioje srityje iki šiol, deja, nebuvo pirmaujanti. Tačiau pagaliau nuspręsta, kad tokio pobūdžio ugdymo įstaiga duris atvers jau rugsėjo 1-ąją. Ja taps Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija.

Pirmadienį vykusiame pasitarime dėl universitetinės gimnazijos įsteigimo dalyvavo Klaipėdos universiteto ir miesto vadovybė, „Žemynos“ gimnazijos bendruomenės atstovai.

Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko teigimu, susitikimas buvo geranoriškas ir produktyvus.

„Tai buvo labai gera proga šiai gimnazijai pristatyti savo viziją, pasirengimo lygį, savo norą ir entuziazmą šiuo klausimu. Universiteto bendruomenė turėjo galimybę užduoti su šio statuso suteikimo procesu susijusius klausimus“, - kalbėjo meras.

Po susitikimo V. Grubliauskas džiaugėsi, kad nors dar reikia atlikti tam tikrus procedūrinius veiksmus, universitetinę gimnaziją uostamiestis turės jau rugsėjo 1-ąją.

Galutinį sprendimą dėl universitetinės gimnazijos statuso suteikimo turės priimti tiek miesto Taryba, tiek Klaipėdos universiteto senatas bei taryba.

„Tačiau manau, kad tai yra visus vienijanti idėja, kurią, neabejoju, pavyks įgyvendinti. Klaipėdos miestas turės universitetinę gimnaziją. O Klaipėdos universitetas turės ne tik inžinerines klases, kaip buvo iki šiol, bet ir savo gimnaziją, kurios ir miestas, ir universitetas jau seniai yra verti“, - džiaugėsi miesto meras.

Jau greitai šiaurinėje miesto dalyje, netoli būsimos universitetinės gimnazijos, bus pastatyta nauja progminazija, turėsianti gamtos mokslų profilį. Taip pat šalia yra ir Klaipėdos universiteto Botanikos sodas, kuriame, svarstoma, ateityje dar galėtų būti įsteigtas ir darželis.

„Tai galėtų tapti mokslo ugdymo burbulu vienoje vietoje, apimančiu ikimokyklinį, mokyklinį, gimnazinį ir universitetinį ugdymą“, - praėjusią savaitę apie galimus planus pasakojo Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Sidebar placeholder