Ruošiamasi naujo darželio Mazūriškiuose statyboms

(3)

Pradedama ieškoti, kas statys naują vaikų darželį Mazūriškiuose, kuris galės priimti pusantro šimto auklėtinių.

Klaipėdos rajono savivaldybė užvakar paskelbė atvirąjį konkursą, kuriuo pasirinktas rangovas turėtų statyti lopšelį-darželį ties Jurgaičių ir Juodžemių gatvių sankryža esančiame sklype.

Paraiškų laukiama iki birželio 5-osios ryto. Jeigu bus gautas tinkamas pasiūlymas, o viešųjų pirkimų neginčys dalyviai, bus sudaryta sutartis su rangovu, kuris vaikų darželį turės pastatyti ne vėliau kaip per 17 mėnesių.

Savivaldybė anksčiau skelbė, kad darželis, kurį galės lankyti 150 vaikų, duris atvers 2025 metais.

Įstaigoje veiks dvi grupės lopšelinukams bei 6 grupės ikimokyklinukų ar priešmokyklinukų ugdymui, joje dirbtų švietimo pagalbos specialistai.

Vieno aukšto apie 1,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto vaikų darželio pastatas bus statomas pagal įmonės „Projektų ekspertai“ parengtą projektą, kuris Savivaldybei kainavo beveik 80 tūkst. eurų.

Jame numatoma, kad darželyje bus aktų salė, patalpos sportui, taip pat - sensoriniam kambariui, papildomam vaikų ugdymui, tokiam kaip dailės, teatro ar konstravimo užsiėmimai. Bus sutvarkyta ir aplinka - įrengti pėsčiųjų takai, mažoji architektūra bei vaikų erdvės.

Greta pastato bus įrengta 4,6 tūkst. kvadratinių metrų ploto teritorija, skirta vaikų žaidimams.

Vaikų darželis bus pritaikytas žmonėms, turintiems negalią.

Kiek kainuos darželio statybos, kol kas neaišku - suma paaiškės pasibaigus konkursui. Anot Klaipėdos rajono vicemerės Violetos Riaukienės, tam bus skirtos ne tik Savivaldybės, bet ir Europos Sąjungos lėšos, rajono valdžioa įsipareigojo prisidėti bent 15 proc. reikiamos sumos.

Darželį Mazūriškiuose Savivaldybė nusprendė statyti siekdama sudaryti sąlygas arčiau namų teikti ugdymo paslaugas šioje rajono teritorijoje įsikūrusioms jaunoms šeimoms, kurių skaičius auga.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder