Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė sako, kad Pelosi sveikiną sprendimą sugriežtinti Rusijos piliečių įleidimo tvarką

Šią savaitę JAV viešinti Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Atstovų Rūmų Pirmininkė Nensi Pelosi sveikina sprendimą sugriežtinti Rusijos piliečių įleidimo į Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos teritoriją tvarką.

„Pirmininkė Pelosi pabrėžia, kad sprendimas įsigaliojęs vakar – regioninis sprendimas dėl vizų uždraudimo – yra ir geras, ir savalaikis, ir akivaizdžiai labai erzinantis Rusiją.

Ji išsakė viltį, kad daugiau ES valstybių prisijungs prie Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos apsisprendimo“, –antradienį surengtoje nuotolinėje spaudos konferencijoje iš Vašingtono žurnalistams sakė Seimo pirmininkė.

Pasak jos, diskusija dėl analogiško sprendimo vyksta ir už Atlanto.

„Diskusija tokia vykstą, bet galutinio sprendimo nėra“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė su oficialiu vizitu šią savaitę lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Antradienį parlamento pirmininkė susitiko susitikimas su JAV Atstovų Rūmų Pirmininke Nensi Pelosi.

ELTA primena, kad atsižvelgus į Rusijos vykdomą karinę invaziją į Ukrainą ir iš to kylančias grėsmes šalių nacionaliniam saugumui, Lietuva kartu su Latvija, Estija bei Lenkija nusprendė griežtinti Rusijos piliečių atvykimo kontrolę.

Vadovaujantis Seimo nutarimu „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ ir Vyriausybės patvirtintais kriterijais, nuo 2022 m. rugsėjo 19 d. į Lietuvos Respublikos teritoriją per visus pasienio kontrolės punktus atvykstantiems Rusijos piliečiams nepaprastosios padėties galiojimo metu bus taikomas individualus sugriežtintas patikrinimas.

Patikrinimo metu bus siekiama įsitikinti, ar Rusijos piliečiai atitinka Vyriausybės patvirtintus kriterijus ir ar jie nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams, kaip tai numatyta Šengeno sienų kodekse.

Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad per Šengeno išorės sieną į Lietuvą bus įleidžiami tik Rusijos piliečiai ir jų šeimos nariai dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, tarptautinius pervežimus vykdančių ekipažų ir įgulų nariai, tranzitu per Lietuvą vykstantys Rusijos diplomatai, asmenys, turintys ES valstybės išduotą leidimą gyventi, taip pat ilgalaikę Šengeno valstybių nacionalinę vizą ar supaprastinto tranzito dokumentą turintys Rusijos piliečiai.

Sidebar placeholder