Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams

Seimui teikiamas siūlymas iki gegužės vidurio pratęsti karių patruliavimą pasienyje

Seimui antradienį teikiamas siūlymas dar trims mėnesiams pratęsti karių patruliavimą pasienyje su Baltarusija.

Pagal Vyriausybės teikimą, Seimo prašoma karių įgaliojimus pratęsti iki gegužės 13 dienos. Ministrų kabinetas siūlo šį nutarimą svarstyti skubos tvarka.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad grėsmės pasienyje su Baltarusija neišnyko ir hibridinė ataka nėra pasibaigusi, nors situacija ir atrodo aprimusi.

Šiuo metu leidimas pasitelkti karius valstybės sienos apsaugai, siekiant suvaldyti neteisėtą migraciją iš Baltarusijos, galioja iki vasario 13 dienos.

Esant ekstremaliai situacijai kariai pasienyje, kaip ir pasieniečiai, turi teisę duoti privalomus nurodymus, atlikti asmens apžiūrą ir sulaikyti įtariamus asmenis ir kt.

Vyriausybės duomenimis, šiuo metu daugiau nei tūkstantis karių pasitelkta padėti Valstybės sienos apsaugos tarnybai atlikti jai pavestas sienos apsaugos funkcijas.

Iki sausio 14 dienos Lietuvos pasienyje su Baltarusija paskelbta nepaprastoji padėtis. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Pasieniečių duomenimis, į Lietuvą pernai pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų, dar per 8,1 tūkst. jų pasienyje apgręžta. 

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder