Simonas Gentvilas brokdariams pateiks sąskaitą (11)

Aplinkos ministro Simono Gentvilo naujai statomame name nugriuvus laiptams buvo sužalotas darbininkas, o statybų ekspertai jau nustatė, kad darbai atlikti nekokybiškai.

„Visiškas brokas. Laiptams buvo naudotas smėlbetonis, kuris nebent grindims tinka. Jau suradome įmonę, kuri išardys kitus trejus laiptus ir sąskaitą pateiksime brokdariams“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo Simonas Gentvilas. Anot jo, vienam iš nukentėjusių darbininkų jau atliktos net dvi operacijos.

Nelaimė įvyko praėjusią savaitę prie jūros Melnragėje statomame dviejų butų kotedže, kuriame planuoja įsikurti S. Gentvilo šeima, o kitoje namo dalyje - šeimos draugai.

„Gerai, kad šalia buvo sukrautas putplastis, kuris šiek tiek amortizavo krintančius laiptus, nelaimė galėjo būti ir didesnė“, - sakė S. Gentvilas. Ministras labai tikisi, kad įvykis nesugriaus šeimos planų ir neteks atidėti suplanuotų įkurtuvių.

„Įkurtuvės planuojamos vasaros pabaigoje“, - atskleidė planus S. Gentvilas.

Vyksta tyrimas

Darbo inspekcija dėl nelaimingo įvykio statybvietėje yra pradėjusi tyrimą, kurio metu turėtų paaiškėti, ar laiptus montavę darbininkai dirbo legaliai. Nukentėjęs žmogus buvo kitas asmuo, nei tie, su kuriais namą statantys savininkai pasirašė darbų atlikimo sutartį ir mokėjo pinigus.

Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėjas Vytautas Ročys sakė, kad tyrimas vyksta jau savaitę. Pirminiais duomenimis, nukentėjęs asmuo buvo prieš dieną atleistas iš vienos įmonės, neturėjo verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymos, kuri leistų oficialiai vykdyti statybos darbus.

„Žmogus dar ligoninėje, apklausime vėliau, tik kai surinksime visus įrodymus, priimsime sprendimą“, - sakė V. Ročys. Anot jo, visos pusės su tyrėjais bendradarbiauja, todėl tikimasi, kad išvados gali būti pateiktos jau mėnesio pabaigoje, nors oficialiai tyrimui skiriama 20 darbo dienų.

LAIPTAI. Būsimuose Simono Gentvilo namuose griūvant laiptams sužeistas darbininkas. Akivaizdu, kad sukrauta putplasčio krūva padėjo išvengti dar didesnės tragedijos.

 

Rado skelbimą

„Statybininkus radome pagal skelbimą, visi derinimai vyko nuotoliniu būdu, gyvai net nebuvome susitikę“, - sakė S. Gentvilas. Ministras laikinai nusišalino nuo dalies savo pareigų, nes jos yra tiesiogiai susijusios su statybas kontroliuojančiomis institucijomis.

„Kol kas nieko negaliu komentuoti“, - taip S. Gentvilas reagavo į klausimą, ar Lietuvoje esanti statybų proceso reglamentavimo teisinė bazė yra pakankama, kad tokios nelaimės nesikartotų.

Raktažodžiai
Melnrageje statys giliavandeni uosta kodel ten stataisi nama kompensacijos noresi uz musu pinigus
Ricardas, 2021-04-17 08:30
Gentvilas pats stato,ieško feisbuke skelbimų kas pigiau padarys,tai toks ir rezultatas. Jam lieka džiaugtis kad jo ten nepriplojo.
AŠ, 2021-04-16 07:26
tokio tipo laiptus daro iš medienos ar metalo, bet ne iš betono. pasakykit kur yra vietos armatūrau sukišti. niekas ten nieko neprižiūrėjo panašu.
blia, 2021-04-16 05:34
Sidebar placeholder